Strona głównaOpinieKia opinieKia Sorento 2.5 crdi opinie

Kia Sorento 2.5 crdi opinie

-

W rodzinie Kii dzisiaj jednym z najlepiej sprzedających się modeli jest zdecydowanie Kia Sorento 2.5 crdi, opinie mająca jednego z lepiej przygotowanych do jazdy samochodów ostatnich lat.  O Kii Sorento 2.5 crdi opinie znajdujące się w sieci mówią nie tylko o podstawowych wersjach, często omawiane są wersje Kii Sorento 2.5 crdi z automatem, opinii nie brakuje również o Kii Sorento silniku  2.5 crdi, opinie te są jednak na ogół jednolite i pokazują niezbicie, że koncern pokusił się o przygotowanie naprawdę niezłego auta.  Co w takim razie warto wiedzieć o tym aucie i komu przypadnie do gustu najbardziej?

Opinie o Kia Sorento 2.5 crdi

W pierwszej kolejności zawsze brane są pod uwagę informacje techniczne o Kia Sorento 2.5 crdi, opinie w sporej mierze bazują właśnie na nich. Większość zmotoryzowanych interesują w przypadku Kia Sorento 2.5 crdi opinie o silniku, wszak to właśnie on jest sercem całej machiny. Jeśli chodzi o Kia Sorento 2.5 crdi, opinie o silniku będą się różnić w zależności od lat produkcji tego modelu. Faktycznie w przypadku pierwszych modeli z tej rodziny mówiło się o kłopotach z wtryskiwaczami, wymagającymi regeneracji po dość krótkim czasie użytkowania oraz o dość anemicznej pracy motoru, te wady zaś zostały wyeliminowane w kolejnych odsłonach tego modelu. Dlatego obecnie Kia Sorento 2.5 crdi opinie o silniku ma naprawdę obiecujące. Jeśli szukasz samochodu niekoniecznie starego, możesz śmiało inwestować w zakup tego koreańczyka.

Kia Sorento 2.5 crdi 140 KM opinie

Jedną z dwóch najbardziej popularnych wersji, jeśli chodzi o Kia Sorento 2.5 crdi, opinii których warto się przyjrzeć z bliska, jest Kia Sorento 2.5 crdi 140 KM, opinie o której można najczęściej znaleźć na forach motoryzacyjnych. Dotychczas dostępny w Kia Sorento silnik 2.5 crdi opinie mający dość niezłe, został nieco wzmocniony, dzięki czemu oferował teraz moc 140 KM. To znacznie poprawiło dynamikę jazdy, określają dotychczas jako dającą niezbyt dużego kopa kierowcy, szczególnie przy manewrach wymagających nagłego przyspieszenia. Jeśli chodzi o Kia Sorento 2.5 crdi 140 KM, opinie pod tym względem był już znacznie bardziej przychylne, nawet wystawione przez tych bardziej wymagających użytkowników. Moc ta w 2007 roku, wraz z liftingiem modelu, została podniesiona o kolejne 30 KM mocy. Dzięki temu Kia Sorento 2.5 crdi 140 KM opinie mogła mieć jeszcze lepsze, niż na początku produkcji. Czasem pojawiały się tu jeszcze głosy mówiące o „turbodziurze”, jednak ten mankament również został w późniejszych latach wyeliminowany.

Kia Sorento 2.5 crdi 170 KM – opinie

Nieco się zmieniło w modelu Kia Sorento 2.5 crdi 170 KM, opinie o tym modelu po liftingu sprawiły, że znacznie wzrosła sprzedaż. Jak się okazało, załatanie „turbodziury” i zwiększenie dynamiki jazdy opłacało się producentowi. Zadowoleni użytkownicy Kia Sorento 2.5 crdi 170 KM w opiniach chwalili również inną zmianę, a mianowicie turbinę o zmiennej geometrii przepływu spalin. Samochód w tej wersji okazał się naprawdę niezłym wyborem, jeśli ktoś szukał dla siebie niezawodnego, dynamicznego SUV-a – Kia Sorento 2.5 crdi 170 KM opinie właśnie takiego zbierała od chwili wejścia na rynek po liftingu.

Kia Sorento 2.5 crdi automat – opinie

Wiadomo, że tam, gdzie klasa, musi w parze znaleźć się i komfort jazdy. W tym wypadku pod uwagę brana jest wersja Kii Sorento 2.5 crdi z automatem, opinii o których przyszli użytkownicy z ochotą szukają nawet dzisiaj. Co wiadomo o Kii Sorento 2.5 crdi automacie? Opinie mówią, że po mieście jest wręcz niezastąpiony i doskonale redukuje biegi, zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami kierowcy. Jednak w trasie nieco lepiej Kia Sorento 2.5 crdi z automatem wg opinii sprawdza się prowadzona w wersji ze steptroniciem, pozwalającym na lepsze wyczucie samochodu na autostradzie.

Ogólne opinie Kia Sorento 2.5 crdi

Jeśli chodzi o całokształt opinii o Kia Sorento 2.5 crdi, uchodzi za jeden z bardziej udanych modeli tej marki, szczególnie po wprowadzeniu wszystkich istotnych zmian w przypadku silnika i pozbyciu się mankamentów. Kia Sorento 2.5 crdi opinie ma praktycznego i wygodnego, szczególnie w wersji z automatyczną skrzynią biegów, gdy idzie o jazdę po mieście. Poza miastem Kia Sorento 2.5 crdi, z opinii wynika, że radzi sobie równie dobrze. To auto do miasta i w teren, a dodatkowo duży bagażnik w Kii Sorento 2.5 crdi w opinii użytkowników sprawdza się np. na wakacjach.

Sprawdź też:

POPULARNE

nowa kia sportage opinie

Opinie o samochodach – Kia Sportage

0
Kia Sportage to miejski SUV, który produkowany jest już od 1993 roku, a obecnie z koreańskich, malezyjskich i słowackich fabryk wyjeżdża czwarta generacja tych...

OSTATNIE POSTY