Strona głównaInneJaki akumulator do 1.9 TDI?

Jaki akumulator do 1.9 TDI?

-

Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów samochodu. Jego sprawność powoduje na przykład, że nie ma problemu z odpaleniem silnika nawet pomimo trudnych warunków atmosferycznych, takich jak niska temperatura. Jeżeli zauważysz problemy z akumulatorem, niezwłocznie kup nowy. Jaki akumulator do 1.9 TDI wybrać?

Jakie parametry brać pod uwagę kupując akumulator?

Przed kupnem akumulatora koniecznie trzeba poznać jego podstawowe parametry. Przede wszystkim jest to napięcie, pojemność, a także pęd rozruchowy. Napięcie powinno być zgodne z tym, jakie napięcie jest wykorzystywane w instalacji elektrycznej stosowanej w danym samochodzie. Wyraża się je w woltach. Pojemność akumulatora to liczba w amperogodzinach. Im ta liczba jest większa, tym wyższa jest wartość tej pojemności. Prąd rozruchowy mierzy się w amperach [A]. To kolejny ważny parametr, ponieważ musi zostać tak obliczony, aby umożliwić bezproblemowe odpalenie silnika także w warunkach zimowych.  

W razie pojawienia się problemów z tym, jaki akumulator do diesla 1.9 TDI 110 km wybrać, zawsze warto skorzystać z pomocy wyszukiwarki internetowej. To właśnie w niej, na skutek wykorzystania kilku parametrów, można dostosować do swoich potrzeb wybrany akumulator. W efekcie da to najlepszy model dopasowany do potrzeb konkretnego pojazdu.

Rodzaje akumulatorów

Dobierając to, jaki akumulator do 1.9 tdi wybrać, trzeba wiedzieć też, jakie w ogóle są akumulatory. Podstawowy rodzaj to akumulator kwasowo-ołowiowy. Wymaga on jednak interwencji w formie uzupełniania poziomu elektrolitu. Inne akumulatory to AGM, które sprawdzą się tam, gdzie samochód zużywa naprawdę dużo energii. Te o wydłużonej wytrzymałości są oznaczane symbolami EFB oraz ECM. To właśnie w nich stosowana jest metoda wzmocnienia poprzez użycie specjalnych stopów ołowiu. Te są zalecane tam, gdzie samochód ma rozbudowaną elektronikę. Akumulator AGM oznacza obecność separatorów, które całkowicie pochłaniają elektrolit. To najbardziej wydajny rodzaj, ale niestety nie nadaje się on do wykorzystania w starszych samochodach.

Silnik 1.9 TDI: jaki akumulator będzie najlepszy?     

Jaki akumulator do diesla 1.9 tdi 110km wybrać? Do silników diesla zalecane są akumulatory 70ah/340a albo 80ah/380a. Wszystko na ten temat znaleźć można w instrukcji obsługi danego pojazdu.

Jeżeli jednak w sklepie motoryzacyjnym będzie kilka akumulatorów o zbliżonych do siebie parametrach, jaki akumulator do diesla 1.9 tdi 110km wybrać? Wówczas powinien to być ten najcięższy. Ten paradoksalny wyznacznik dotyczy faktu, że im cięższy jest akumulator, tym więcej zawiera on ołowiu. Samochód z silnikiem diesla wymaga naprawdę dobrej jakości akumulatora. Im więcej płytek ołowiu, tym bateria jest mocniejsza i wystarczy na dłużej. Trzeba więc koniecznie porównać między sobą wagę.

Akumulator do diesla 1.9: cena    

Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem zakupu nowego akumulatora. Jednak z pewnością nie warto kupować najtańszego produktu. W większości przypadków nie będzie on wiele warty. Z drugiej jednak strony, nie zawsze jest sens przepłacania tylko za znaną markę. Dobierając to, jaki akumulator do 1.9 TDI wybrać, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie elementy jak opinie innych użytkowników. Osoby mieszkające w chłodniejszym klimacie, stawiające swój pojazd zimą w nieogrzewanym garażu z pewnością muszą zwrócić baczniejszą uwagę na jego jakość. Od tego bowiem zależy, czy zimą auto bez problemu odpali.

Akumulator do diesla 1.9 cenę będzie miał na poziomie 300 – 400 złotych. Tyle zazwyczaj kosztują nowe części tego rodzaju. Zawsze można także wymienić swój stary akumulator w rozliczeniu, co może nieco obniżyć cenę, a przy okazji jest bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE POSTY