Strona głównaInneJak odstraszyć sroki z naszego samochodu?

Jak odstraszyć sroki z naszego samochodu?

-

Ptaki to piękne stworzenia, które nie raz umilają człowiekowi czas swoim śpiewem, sprawiają, że poranne przebudzenie jest miłe i łagodne, gdy za oknem rozbrzmiewa ich muzyka. Nie wszystkie jednak są mile widziane w pobliżu człowieka, a niektóre z gatunków ptaków bardzo mocno potrafią człowiekowi dokuczyć. Często niszczą uprawy, zakładają gniazda w miejscach niewygodnych, brudzą elewację budynków. Mocne i trwałe zabrudzenia powodują np. gawrony, szpaki niszczą uprawy rolnicze, gołębie zanieczyszczają ulice, parapety. Bardzo często problemy wywołują również sroki, które potrafią się zagnieździć na przydomowych podwórkach, niszcząc ozdoby balkonowe, zanieczyszczając odchodami miejsca, w których przebywają. Czasami te ptaki lubią przebywać na niegarażowanych autach, czyniąc sobie z karoserii przestrzeń do zabawy i wzajemnych przepychanek. Kiedy już sroki urządzą sobie na karoserii deptak, pozostałościami ich przebywania są rysy na lakierze i zadrapania. Fakt ten wywołuje wiele frustracji u właścicieli pojazdów, którzy zadają sobie w myślach pytanie: jak odstraszyć sroki z naszego samochodu? To samo pytanie pada na wielu forach motoryzacyjnych, a jedną z najczęstszych udzielanych odpowiedzi jest ta, która doradza zawiązanie kolorowej tasiemki na antenie auta. Gdy zerwie się wiatr, tasiemka powinna trzepotać i kręcić się, tym samym odstraszając sroki. Inni, doradzający, jak odstraszyć sroki z naszego samochodu, zalecają, dowcipnie, kupno wiatrówki. Widocznie to, co odstrasza sroki skutecznie, jest kawałkiem ołowianego śrutu. Niestety, ciężko wymagać od właścicieli aut, by całe dnie spędzali przyczajeni w zaroślach lub za oknami, czekając na pojawienie się srok. Niektórzy doradcy przekonują, że to, co odstrasza sroki jest kawałkiem truchła ptasiego, które położone na masce auta skutecznie zniechęci ptaki do przebywania na samochodzie. Pomysłowość ludzka, jak mówią, nie zna granic.

Skuteczny sposób na sroki

Na pewno warto spróbować nowoczesnych sposób odstraszania ptaków. Skuteczny sposób na sroki to, jak się wydaje, montaż dźwiękowego odstraszacza ptaków. Metoda taka jest skuteczna i stosuje się ją często na lotniskach, w parkach czy też na składowiskach odpadów komunalnych. Taki odstraszacz generuje dźwięki imitujące naturalne odgłosy drapieżników, dlatego też sroki trzymają się najczęściej z dala od miejsca, skąd owe dźwięki się dobywają. Ta metoda jest dość tania, urządzenia nie kosztują dużo. Jak odstraszyć sroki dzięki takim urządzeniom? Na pewno trzeba się w nie zaopatrzyć, a następnie zamontować na samochodzie lub w jego pobliżu. Inny skuteczny sposób na sroki to montaż ultradźwiękowego systemu odstraszania ptaków. Urządzenie to pracuje na zmiennej częstotliwości, fale dźwiękowe generowane przez nie atakują system słuchowy i nerwowy ptaków, przez co oddalają się one od źródła takich fal.

Nowoczesną odpowiedzią na dylemat: jak odstraszyć sroki, jest także urządzenie zwane laserowym odstraszaczem ptaków. Wysyła ono wiązkę promienia laserowego intensywnie oddziałująca na ptaki. Ptaki odbierają światło laserowe jako zagrożenie i dość szybko opuszczają miejsce dotychczasowego pobytu. Taki laser skutecznie przepłoszyłby z samochodu stadko srok.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

wypadek samochodowy

Przyczyny wypadków drogowych

0
Wedle informacji dostępnych na stronach policji w 2009 roku było 44 196 wypadków w których życie straciło 4 572 osób, natomiast w roku ubiegłym...
dystrybutor paliwa

Ile kosztuje dystrybutor paliwa?

paliwo

Co wpływa na ceny paliw?

OSTATNIE POSTY