Strona głównaOpinieFord opinieFord Ecosport - opinie

Ford Ecosport – opinie

-

Podobno samochód Ford Ecosport opinie pozytywne otrzymuje od tych, którzy przesiedli się do niego z Forda Fiesty i widzą dużo podobieństw między autami.  Oczywiście, jak to bywa ze stereotypami, trochę prawdy w tym jest, ale ogólnie rzecz biorąc są to dwa różne pojazdy i krzywdzące jest (dla Forda Ecosport) przyrównywanie ich do siebie. Wspólne rozwiązania są widoczne głównie we wnętrzu samochodów, lecz poza tym różnią się one prawie we wszystkim. I prawdą jest, że Ford Ecosport opinie pozytywne otrzymuje od tych, którzy wolny czas spędzają aktywnie i potrzebują samochodu niezawodnego, nie tyle miejskiego, co uniwersalnego. Oto więc Ford Ecosport, czy warto kupić to auto?

Pojazd produkowany jest od 2003 roku. Zaliczany był do SUV-ów, ostatecznie jednak uważa się go za crossover klasy miejskiej. Najpierw przeznaczony był jedynie na rynki Ameryki Południowej i Środkowej, charakteryzował się kanciastymi kształtami nadwozia, co nie przypadło do gustu wielu estetom, i tym, że zaprojektowano go  w sposób podobny do Forda Fusion. Ten wczesny Ford Ecosport opinie miał różnorodne, ale na tyle dobre, że po wersji, która przeszła drobny lifting w 2007 roku, w 2012 powstała druga generacja, dostępna już na całym świecie.

Ford Ecosport – wymiary

Ford Ecosport wymiary posiada dość standardowe jak na crossovera. Jego długość wynosi 4096 mm, szerokość od 1765 mm do 2057 mm, jest wysoki na 1653 mm. Masa własna waha się od 1285 kg do 1456 kg, a masa całkowita od 1730 kg do 1900 kg. Samochód występuje w wersji z pięcio i sześciobiegową skrzynią biegów manualną oraz w wersji z cztero i sześciobiegową skrzynią automatyczną. Co do wnętrza pojazdu –  zostało wykonane głównie z tworzyw sztucznych, charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów jest, biorąc pod uwagę rozmiar auta, wystarczająca. Ford Ecosport bagażnik ma pojemny. Wersja o największej pojemności to Ecosport 1.5 EcoBlue ST-Line Black ASS Hatchback I 95KM. Ten Ford Ecosport bagażnik ma o pojemności  1238 l przy siedzeniach złożonych. Najmniejszy bagażnik posiada wersja Ecosport 1.0 EcoBoost Trend ASS Hatchback I 125KM.

Zanim odpowiemy na pytanie o Forda Ecosport – czy warto kupić to auto i jaka jest jego cena, sprawdźmy jak się nim jeździ.

Test jazdy

Samochód prowadzi się bardzo pewnie, pozwala on na dynamiczne pokonywanie zakrętów, nierówności są przez niego resorowane bardzo dobrze, nie odczuwa się przy ich pokonywaniu dyskomfortu. Ford Ecosport test jazdy przechodzi równie pewnie w mieście, jak i w terenie. Być może prowadzenie tego auta nie wywołuje dreszczyku emocji, ale Ford Ecosport test jazdy przeszedł na tyle gładko, że można mu wybaczyć, iż nie dołożył prezentu w postaci wypieków na twarzy kierowcy.

Ford Ecosport.  Cena, opinie

Na zakończenie, przyjrzyjmy się jaka jest za Forda Ecosport cena, opinie też będą przedmiotem tego podsumowującego opisu. Otóż oficjalna strona internetowa marki informuje, że cena detaliczna nowego auta wynosi 68.000 zł. Czy to dużo, czy mało, dylemat taki musi każdy rozstrzygnąć samodzielnie. Ogólnie można jednak przyjąć, że dla Forda Ecosport cena, opinie są bardzo dobre. Użytkownicy zwracają uwagę na uniwersalność pojazdu, jego łatwe prowadzenie oraz ekonomiczność użytkowania.

Przedmiotem naszego zainteresowania był samochód Ford Ecosport, czy warto kupić to auto i czy będzie się dobrze prowadziło. Na wszystkie te pytania odpowiadamy twierdząco.

POPULARNE

forum ford kuga

Ford Kuga – opinie kierowców

0
Ford Kuga to samochód osobowy, określany jako SUV klasy kompaktowej lub średniej. Został zaprezentowany w 2008 roku, jako odpowiedź Forda na trendy rynkowe. Szybko...

OSTATNIE POSTY