Strona głównaOpinieExedy - opinie

Exedy – opinie

-

Japońska firma EXEDY, znana również jako DAIKIN, jest obecna na rynku motoryzacyjnym już ponad sześćdziesiąt lat. Przez cały ten czas z powodzeniem produkuje części samochodowe do dwunastu japońskich marek samochodów. Jednak jego sprzęgła można znaleźć także w pojazdach innych marek, jak GM, Ford czy Chrysler. Japończycy znani są z wykonywania bardzo dobrych jakościowo produktów. Nie inaczej może być w przypadku sprzęgieł do samochodów.

Od dawien dawna marka EXEDY w opiniach uwzględniających sprzęgła i koła dwumasowe wspominana była jako marka premium. Za jej najważniejsze cechy wskazuje się doskonałą jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów przy jednocześnie niewygórowanych cenach. Jakie są jednak faktyczne sprzęgła EXEDY i opinie o nich w Polsce?

Japońskie sprzęgła EXEDY – jak się mają w polskich realiach?

W Polsce bardzo wysoko ceni się wysoką jakość części zamiennych do samochodów, szczególnie zaś tak newralgicznych elementów, jak sprzęgła. EXEDY w opiniach i fachowców, i samych posiadaczy samochodów zawsze wypada bardzo pozytywnie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że każde sprzęgło EXEDY wg opinii twórców jest zarówno niezawodne, jak i wydajne. Firma produkuje sprzęgła dopasowane do oczekiwań klientów i wrażeń, jakich chcą doznawać podczas jazdy. W ofercie można znaleźć sprzęgła przeznaczone do codziennej, komercyjnej jazdy, standardowej, ale i – to gratka dla amatorów mocnych wrażeń – typowo sportowej. W produkcji sprzęgieł EXEDY nacisk kładziony jest przede wszystkim na wibracje, tarcia oraz dynamikę płynów; z ich harmonijnego i dokładnie obliczonego połączenia powstają najlepsze sprzęgła na świecie.

Dlaczego sprzęgła EXEDY mają tak dobre opinie?

Pozytywne opinie o sprzęgłach EXEDY nie biorą się znikąd. Odpowiedzialne za nie są między innymi nowoczesne tarcze stosowane w sprzęgłach. Ich zadaniem jest możliwość osiągnięcia przez silnik wyższego momentu obrotowego. W ten prosty sposób samo sprzęgło i jego mechanizm zostają podczas jazdy maksymalnie odciążone. To zaś wpływa na żywotność elementu. Na uwagę zasługują także same zastosowane materiały – wszystkie są modyfikowane w taki sposób, aby wytrzymywały większe obciążenia i służyły większą wytrzymałością. W ofercie można znaleźć nie tylko dwutarczowe sprzęgła, ale i wersje z trzema tarczami. Do ich wykonania wykorzystuje się takie materiały, jak cerametalikę, metal, tworzywa organiczne oraz włókna węglowe. To odpowiedzialna produkcja, świadoma i bezpieczna dla środowiska naturalnego.

EXEDY – katalog

W katalogu EXEDY znajdziemy w pierwszej kolejności bardzo długą listę wszystkich najpopularniejszych marek, dla których producent jest w stanie zapewnić części zamienne. Wśród najczęściej wyszukiwanych produktów można znaleźć sprzęgła dla różnych modeli producentów Audi, BMW, Ford, Opel, Peugeot, Renault, Skoda, Toyota oraz Volkswagen. Wszystkie znajdujące się w katalogu EXEDY sprzęgła, niezależnie od wskazanej marki, zmniejszają drgania i powodują zniwelowane hałasów podczas startowania silnika. Dzięki odpowiedniemu sprzęgłu kierowca ma również mniejsze problemy z odpaleniem auta w niskich temperaturach. Co jednak najważniejsze dla użytkownika, znajdujące się w katalogu EXEDY części są odporne na zawilgocenie oraz na pył.

POPULARNE

Tomasetto

Tomasetto – co to takiego?

0
Czy zawsze w przypadku instalacji gazowych wiemy, że najlepszy będzie reduktor Tomasetto? Opinie w końcu o takich artykułach są jak najlepsze. Niestety, nie zawsze...
Toptul

Toptul – opinie

OSTATNIE POSTY