Strona głównaInneEtoll nie działa? Mamy rozwiązanie!

Etoll nie działa? Mamy rozwiązanie!

-

W ostatnich dniach zmieniły się zasady korzystania z płatnych autostrad A2 i A4 w Polsce. Zamiast tradycyjnych bramek, w których można było zapłacić za przejazd gotówką lub kartą, pojawiła się rządowa aplikacja. Niestety, jak się okazuje, Etoll nie działa tak, jak pierwotnie zakładano. Ilość wyskakujących błędów podczas prób zapłacenia za przejazd  sprawia, że kierowcy szukają dla aplikacji Etoll zamiennika. Tych nie brakuje.

Zwykle decydujemy się na przejazd autostradą, aby szybciej dotrzeć do wyznaczonego celu. Jeśli jednak na mapie naszego przejazdu znajdzie się autostrada A2 lub A4, a Etoll nie działa, nasza podróż zdecydowanie się wydłuży, i raczej nie będzie się wiązać z miłymi wspomnieniami. Jeśli kierowca nie chce korzystać z Etoll, alternatywne aplikacje mogą pomóc w przebrnięciu przez ten problem.

Etoll – alternatywne sposoby zapłaty za autostradę

Oczywiście opłata za autostradę jest obligatoryjna dla każdego kierowcy. Na szczęście, dla kiepsko przygotowanej aplikacji Etoll alternatywnie przygotowano kilka innych. Nie wszystkie jednak są warte polecenia, gdyż ich system jest tak samo niedopracowany. Niemniej jednak warto poznać przynajmniej najważniejsze zamienniki Etoll, aby móc w przyszłości spokojnie i bez stresu podróżować po polskich autostradach.

Zamienniki Etoll – na jakie warto zwrócić uwagę?

Alternatywą Etoll może być wizyta na jednej z wybranych stacji Orlen i zakupienie na niej biletu. Można również skorzystać z aplikacji Orlen Pay lub Orlen mFlota, przeznaczonych odpowiednio dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Nie każdy jednak chce tak mocno wiązać się z jedną tylko stacją, zwłaszcza, gdy nie posiada w niej firmowej karty flotowej. Na plus dla tych zamienników Etoll należy wskazać minimalną ilość danych, jakie należy podać przed zapłaceniem biletu. Podobnie uproszczona rejestracja opłaty jest możliwa w aplikacji Spark, stworzonej we współudziale popularnych płatności elektronicznych Przelewy24. Tutaj na plus alternatywie Etoll należy przyznać, że działa jak tradycyjny bilet, kupiony wcześniej na stacji paliw.

Ipko – opłata za Etoll bez problemów

Jedną z ostatnio najpopularniejszych aplikacji do płacenia za przejazd autostradą jest Ipko – opłata za autostrady. W przypadku Ipko opłata za Etoll jest najbezpieczniejsza, ponieważ odbywa się za pośrednictwem samego banku PKO. Aplikacja, która jest do ściągnięcia m.in. w Sklepie Play, oceniana jest przez użytkowników aż na 4,8 gwiazdki. Jeśli Etoll nie działa, Ipko opłata za autostradę będzie optymalnym rozwiązaniem, szczególnie dla klientów banku. Osoby korzystające z usług PKO oraz ich aplikacji mobilnych i mobilnej bankowości zyskują w ten sposób kolejne praktyczne narzędzie do poruszania się po kraju.

Jak skorzystać z Ipko – opłaty za autostradę?

Korzystanie z Ipko – opłaty za Etoll jest bardzo prosta i intuicyjna dzięki jasno określonym poleceniem i niewielu formalnościom. Aby zapłacić za przejazd autostradą, konieczne jest wcześniejsze wprowadzenie danych pojazdu w odpowiedniej zakładce aktywnego konta PKO. Aby z Ipko dokonać opłaty za autostradę, należy także wskazać konkretne konto, jakie ma być obciążone kwotą przelewu na rzecz przejazdu. Co najlepsze, aby przejechać bez problemów wybranym odcinkiem autostrady, aplikacja IKO nie musi być przez cały czas włączona. Sama aplikacja jest bardzo wygodna w użyciu, ponieważ umożliwia zapamiętanie w systemie nawet kilku różnych samochodów i odpowiadających im kont bankowych do uiszczenia należności za przejazd. Chcąc skorzystać z elektronicznych płatności, przed przejazdem przez bramkę należy zwolnić, by kamera odczytała numer rejestracyjny i podniosła szlaban. Gotowe!

POPULARNE

system wag preselekcyjnych

Czym jest mandat z wagi preselekcyjnej?

0
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w 2012 roku rozpoczęła wyposażanie polskich dróg w system wag preselekcyjnych. Urządzenia te mają na celu kontrolę masy poruszających...
jaki fotelik samochodowy

Jaki fotelik samochodowy?

Wymiana rozrządu 2.0 tdi

Jaki akumulator do 1.9 TDI?

Ferrari

Dziwne samochody

OSTATNIE POSTY