Strona głównaOpinieBTA - łożyska, opinie, testy, żywotność

BTA – łożyska, opinie, testy, żywotność

-

Nie tylko w Polsce marka BTA uchodzi za jednego z najlepszych producentów łożysk. Firma jest stosunkowo młoda, ponieważ powstała w 2012 roku, jednak z powodzeniem wpasowała się już na zagranicznych rynkach jako marka rzetelna i warta uwagi. Katalog produktów oferowanych przez BTA stale się powiększa. Dzisiaj poza łożyskami BTA oferuje również napinacze paska, czujniki elektryczne czy pierścienie uszczelniające oraz elementy zawieszenia.

W przypadku BTA, który jest równocześnie solidnym dystrybutorem części zamiennych, często słychać opinie, że warto zamawiać je właśnie u niego. Powód jest, mogłoby się wydawać, prozaiczny – klienci wskazują, że jako jedna z nielicznych firm dba o to, by zamówione komponenty do samochodu dotarły do klienta w nienaruszonym stanie. Jednak co wiemy o głównej części działalności BTA, czyli o łożyskach?

Producent łożysk – BTA – opinie

Jako stosunkowo nowy i „świeży” producent łożysk BTA ma opinie bardzo przyzwoite, szczególnie na różnorodnych forach tematycznych. Jakość łożysk BTA i opinie o ich potwierdzane są nie tylko przez niezależnych ekspertów, mechaników samochodowych z mniejszych i większych warsztatów i punktów serwisowych, ale przede wszystkim przez regularnie przeprowadzane testy. Już sama budowa łożysk oraz zastosowane materiały stawiają w dobrym świetle producenta łożysk BTA – opinie te potwierdzają wpisy, które można znaleźć w Internecie.

Jak testowane są łożyska BTA? Opinie ekspertów

W praktyce najbardziej wiarygodnym źródłem nie są same opinie o łożyskach BTA, ale wyniki przeprowadzanych testów. Testom poddawane są całe komponenty, jednak na wynik testów wpływ ma rodzaj i jakość zastosowanych materiałów, ich właściwości chemiczne oraz fizyczne, w tym odporność na działanie wysokich temperatur. Podczas przeprowadzania kontroli badaniom PARETO poddawane są łożyska BTA – wg opinii to jedne z najbardziej rzetelnych badań. Podczas nich analizuje się najczęściej występujące usterki. W ten sposób producent łożysk BTA ma opinie sprawdzonego i wciąż ulepszającego swoje produkty. To idealny sposób na faktyczną poprawę jakości, a więc jednocześnie na żywotność i eksploatację pojazdu. W przeprowadzaniu testów bardzo istotne jest wybranie odpowiednich, dopasowanych metod postępowania. Tylko w ten sposób możliwe jest skuteczne wykrywanie wszelkich zaistniałych niezgodności.

Jakie badania przechodzą łożyska BTA? Opinie laboratorium

W przypadku producenta łożysk BTA opinii ekspertów po przeprowadzeniu testów poddawane są takie parametry produktu, jak geometria, cylindryczność oraz badanie materiałowe. Dzięki odpowiednio wykonanym badaniom można skutecznie zwiększać żywotność tych komponentów. Okazuje się bowiem, że nieprawidłowo wykonane szlifowanie łożyska może spowodować niewidoczne gołym okiem uszkodzenia na jego powierzchni i tym samym skrócić jego żywotność nawet o połowę.

Jaką żywotność łożysk obiecuje producent BTA? Opinie użytkowników

Żywotność łożysk to jeden z tych parametrów, na który użytkownicy najmocniej zwracają uwagę przy wyborze do swojego samochodu. Już sam producent łożysk BTA – opinie użytkowników to potwierdzają w stu procentach – obiecuje zwiększoną żywotność swoich łożysk. Jest to możliwe dzięki doskonale dobranym parametrom, metodom i procesom technologicznym oraz oczywiście właściwym materiałom, z jakich są produkowane. W porównaniu do innych producentów łożysk, w tym producentów zagranicznych, popularnych i chętnie zamawianych, polska marka BTA wypada bardzo dobrze. Dla zwykłego klienta warsztatu oznacza to, że jeżeli mechanik podczas wymiany łożyska na nowe zaproponuje łożyska BTA, opinia mechanika powinna wystarczyć, aby zaufać temu wyborowi. Zachęcić powinna również niezbyt wygórowana cena jak na tak skomplikowany element. Wielokrotnie części BTA porównywalne są z jakością oryginalnych części.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Pentastar 3.6

Silnik Pentastar 3.6 – problemy, opinie, awarie, wady, jaki olej?

0
Silnik Pentastar 3.6 – w czasie swojego debiutu na rynku miał być najbardziej zaawansowaną jednostką napędową V-6, która wyszła spod ramienia firmy Chrysler Group....
łożyska FAG

FAG – opinie

Whitenergy

Whitenergy – opinie

OSTATNIE POSTY