Strona głównaInneBezpieczne usuwanie owadów z karoserii

Bezpieczne usuwanie owadów z karoserii

-

Przyklejone do samochodu lub szyby duże ilości owadów, to problem estetyczny, lecz nie tylko – może doprowadzić do pogorszenia stanu karoserii pojazdu. Co zrobić, aby je bezpiecznie usunąć z samochodu? Czy istnieją domowe sposoby na owady na samochodzie?

Czy regularne usuwanie owadów z karoserii jest konieczne?

Lato sprzyja szybszemu brudzeniu się samochodu – nie tylko kurz osiadający na nim sprawia problem, ale również spore ilości owadów, które rozpłaszczają się na masce, szybach i reflektorach, szczególnie podczas wieczornej jazdy samochodem. Brak regularnego usuwania owadów z karoserii czy reflektorów może doprowadzić do gorszej widoczności drogi lub w dłuższej perspektywie – uszkodzenia lakieru. Zaschnięte resztki owadów trudno usunąć i niektórzy sięgają wówczas po ostre gąbki, a takie szorowanie niestety doprowadza do niszczenia karoserii. Gdy zwykłe przetarcie maski szmatką lub umycie w myjni nie pomaga, to najlepiej sięgnąć po sprawdzone i jednocześnie delikatne sposoby.

Jak usunąć owady z karoserii domowymi sposobami?

Usuwanie owadów z karoserii samochodu, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Podczas długiej podróży, trzeba by było zatrzymywać się co kilkanaście kilometrów, aby bez problemu zmyć w myjni resztki owadów. Gdy poleżą trochę dłużej na lakierze, usunięcie ich wymaga większego wysiłku. Czego nie powinno się robić? Z bardzo bliskiej odległości zmywać je myjką ciśnieniową, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Domowych sposobów na owady na samochodzie jest kilka, ale trudno ręczyć za ich skuteczność – warto jednak wypróbować. Można zmyć przylepione owady benzyną ekstrakcyjną, wodą gazowaną albo szmatką nasączona szamponem do włosów, pozostawioną w brudnym miejscu na kilka godzin. Warto spróbować zwykłego płynu do szyb, gdy płyn do spryskiwaczy sobie nie radzi. Usuwanie owadów z karoserii jest jednak o wiele łatwiejsze, gdy zakupi się w sklepie lub na stacji benzynowej odpowiedni środek czyszczący.

Środki do usuwania owadów z karoserii

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że o ile benzyna ekstrakcyjna czy woda mineralna, pomagają w czyszczeniu i są bezpieczne dla lakieru samochodowego, to korzystanie z chemii domowej jest absolutnie niewskazane. Żrące środki czyszczące, które nie są przeznaczone do karoserii, mogą ją poważnie uszkodzić. Jeżeli więc wymienione wyżej domowe sposoby na owady na samochodzie zawiodą, to lepiej nie kombinować, lecz kupić specjalny środek na owady. Najwygodniejsze do stosowania są w sprayu. Po naniesieniu na brudną powierzchnię pozostawia się płyn na kilka minut bądź krócej. W tym czasie resztki insektów są rozpuszczane, a po zmyciu wodą nie powinno być po nich śladu. Usuwanie owadów z karoserii w ten sposób jest proste i bezpieczne dla nadwozia samochodu. Takie specyfiki są dostępne w różnych cenach, dlatego, gdy dana marka nie przyniesie zadowalających efektów, można sięgnąć po inną, z wyższej półki cenowej lub wyposażyć się od razu w niezawodną substancję do czyszczenia, czyli glinkę lakierniczą. Radzi sobie ze smołą i cementem, toteż z pewnością zlikwiduje resztki owadów na masce.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Jaki program magazynowy w chmurze wybrać

Jaki program magazynowy w chmurze wybrać?

0
Wiele przedsiębiorców zastanawia się jaki program magazynowy w chmurze sprawdzi się najlepiej. Dotyczy to nie tylko branży motoryzacyjnej, ale praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Przeniesienie...
zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

Opinie o TRW

TRW – opinie

dystrybutor paliwa

Ile kosztuje dystrybutor paliwa?

OSTATNIE POSTY