Strona głównaInneWszystko o skórze w Twoim samochodzie

Wszystko o skórze w Twoim samochodzie

-

Naprawa i renowacja tapicerki to problem najczęściej właścicieli starszych samochodów, choć zdarza się, że może dotyczyć także właścicieli nowych pojazdów. Z czasem pojawiają się przetarcia, dziury i rysy w naszej tapicerce, co nie wygląda za dobrze. Jeśli uważasz, że stan twojego fotela wymaga poprawy to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Niektórzy mówią, że przebieg samochodu można poznać po stanie fotela i coś w tym stwierdzeniu jest.  Zużycie skóry widać w niektórych wypadkach już przy 200 tysiącach kilometrów przebiegu. Dlatego samochody z przetartymi skórami mogą bardzo szybko pomóc nam zweryfikować faktyczny przebieg samochodu.  Mało kto wierzy w przebieg 20 letniego samochodu z przebiegiem 150 tysięcy kilometrów z wydartymi fotelami.

Ile kosztuje obszycie foteli samochodowych skórą?

Zadając sobie pytanie ile kosztuje obszycie foteli samochodowych skórą powinieneś przygotować się na niemały wydatek. Dobry fachowiec w dzisiejszych czasach się ceni i to bardzo, obicie jednego fotela skórą to koszt nawet 2500 zł. W zależności od zużytego materiału i miasta ceny te oscylują w granicach 1400-3000 zł za jeden fotel. Samodzielne obszycie fotelu nie jest możliwe, wymaga to specjalnego sprzętu oraz precyzji. Nawet prawdziwy fachowiec potrzebuje poświęcić sporo godzin, aby obszyć nasz fotel należycie, dlatego cena samej robocizny potrafi kosztować nawet 150 zł za godzinę. Jeśli zdecydujemy się na obszycie to warto wcześniej zainteresować się dodatkowo ogrzewaniem naszego fotela, jeśli nie jesteśmy w posiadaniu takiego udogodnienia, ponieważ skóra potrafi ziębić w okresie zimowym. Jeśli posiadamy już skórę na naszym fotelu, a chcemy wymienić ją na nową z powodu zużycia warto zainteresować się renowacją skór. Renowacja jednego fotelu kosztuje w granicach 400-600 złotych. Renowacja polega na polakierowaniu przetartych i wyblakniętych miejsc oraz odtworzeniu dawnej faktury materiału. W przypadku kierownicy, która może być już przetarta nawet po 100 tysiącach kilometrów odnowienie i regeneracja skóry jest o wiele tańsza, oscyluje w granicach 100 złotych.

Ile kosztuje obszycie foteli samochodowych skórą?

Alcantara czy skóra

Alternatyw do skórzanego materiału jest wiele. Jedną z takich alternatyw jest alcantara. Jeśli zastanawiasz się co wybrać to przytoczymy parę faktów, aby pomóc Ci wybrać i podjąć decyzję – alcantara czy skóra. Wiele osób sądzi, że skóra ładnie wygląda, ale nie jest całkowicie funkcjonalna. Zimą nasza skóra ziębi, a latem wręcz parzy, podczas jazdy można się również ślizgać po siedzeniu. Alcantara również ma swoje minusy. Przede wszystkim alcantara ma tendencję do mechacenia się, przez co bardzo rzadko jest używana jako obszycie kierownicy. Następnym minusem to odkształcenia, które można bardzo łatwo wykonać, gdy nie zachowamy odpowiedniej ostrożności podczas mycia naszej tapicerki. Alcantara nie jest odporna na wysokie temperatury, więc wszelki mycie parowe odpada. Z czasem alcantara tak jak w przypadku skóry traci swój blask i po kilku latach ulega blaknięciu.

Jak wyczyścić skórę w samochodzie?

Samochody z jasną skórą w środku wyglądają bardzo dobrze, lecz łatwo ją ubrudzić. Przed zastosowaniem środków chemicznych warto przetrzeć naszą skórę za pomocą wody. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z wodą, ponieważ woda bardzo powoli odparowuje ze skóry. Jakich środków używać, aby skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie wyczyścić skórę w naszym samochodzie? Po wstępnym przetarciu naszej skóry i pozbyciu się kurzu oraz innych zanieczyszczeń możemy przejść do kroku drugiego. Aby nawilżyć naszą skórę możemy zakupić specjalne mleczko do skór, które kosztuje w granicach 15 złotych. Mleczko do skóry uchroni naszą skórę przed pękaniem, zaleca się stosowanie takiego mleczka raz na 2-3 miesiące. Dobrą i tanią alternatywą będą również specjalnie nawilżane chusteczki do skórzanej tapicerki, można je kupić już za 10 złotych, a efekt jest bardzo podobny do mleczka. Jeśli nasz budżet nie jest ograniczony lub jeśli nie chcemy oszczędzać na wyglądzie naszej skóry to możemy zakupić droższą chemie. Takim środkiem może być specjalny środek czyszczący wraz z aplikatorem, który nie tylko czyści i nawilża naszą skórę, ale także niweluje wszelkie zapachy. Dodatkowo po zaaplikowaniu tworzy powłokę, która zapobiega szybkiemu ścieraniu się skóry, przez co możemy cieszyć się nienaruszonym stanem naszej skóry przez długi czas. Są również środki, które potrafią kosztować nawet 300-400 złotych, tworzone są na podstawie specjalnych bakteriobójczych środków oraz innych środków, które tworzą kompleksowy produkt.

Jak wyczyścić skórę w samochodzie?

Zgodnie z przysłowiem lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego tak ważna jest regularna konserwacja i czyszczenie naszej tapicerki. Używanie specjalnej chemii może przedłużyć naturalny blask skóry i utrzymać jej elegancki wygląd. Konserwacja skórzanej tapicerki wcale nie musi być bardzo kosztowna, produkty do konserwacji tapicerki kosztują kilka-kilkanaście złotych za sztukę, więc w ciągu roku możemy na to przeznaczyć w okolicach 100 złotych, dla bardziej wybrednych jest możliwość zakupu specjalnych zestawów pielęgnujących skórzane tapicerki, które kosztują nawet 500 złotych.


POPULARNE

CO TO JEST KJS

Co to KJS?

0
Jeśli jesteś fanem rajdów samochodowych albo przymierzasz się do spróbowania swoich sił w wyścigu samochodowym to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule dowiesz się co...
cotw

Uwaga na Carsontheweb

Opinie o TRW

TRW – opinie

OSTATNIE POSTY