Strona głównaZakupOpony marki Bridgestone – sprawdzamy opinie użytkowników

Opony marki Bridgestone – sprawdzamy opinie użytkowników

-

Opony marki Bridgestone to produkty, które są znane na całym globie. Historia tej marki sięga lat 60-tych, czyli czas, w którym rozpoczęła się oficjalnie ekspansja tej marki. Bridgestone to producent pochodzenia azjatyckiego, i w tamtym rejonie rozpoczęła ona swoją działalność, by dziesięć lat później podbić Europę, a następnie Amerykę Północną. Producent Bridgestone to niezwykle renomowana firma, która stale testuje i opracowuje coraz to nowsze i innowacyjne rozwiązania, które pozwoliły firmie dotrzeć na sam szczyt. Historycznym momentem tej firmy było to, że w 1986 roku marka luksusowych pojazdów Porsche uznało opony Bridgestone model RE71, za jedne z najlepszych opon do limitowanej edycji Porsche 959, w tamtych czasach model ten uznawany był za jeden z najszybszych pojazdów. Zaledwie dziesięć lat później opony marki Bridgestone miały swoją premierę w wyścigach F1. W dalszej części wpisu przetestujemy i sprawdzimy, jakie opinie posiadają najpopularniejsze modele opon marki Bridgestone.

Opony Bridgestone – opinie o producencie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach producenta Bridgestone? Przede wszystkim marka ta cieszy się uznaniem wśród kierowców, oraz globalnych producentów motoryzacyjnych. Opony Bridgestone znajdują się na wyposażeniach produkcyjnych takich marek, jak Maserati, BMW, Suzuki, czy Porsche, dodatkowo zyskują one wiele pozytywnych opinii w sieci. Najczęściej opinie wskazują na wysoką trwałość tych produktów i wspominają o komforcie jazdy bez względu na panujące warunki na drodze. Opony Bridgestone są pochodzenia japońskiego, z kolei opony wytwarzane są w prawie 170 zakładach produkcyjnych, które są zlokalizowane w 23 krajach. W Polsce produkcja opon marki Bridgestone odbywa się w czterech różnych miejscowościach.

Bridgestone Turanza T001 EVO

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę model opon Turanza T001 EVO, które zostały opracowane z myślą o pojazdach osobowych oraz typu SUV. Przede wszystkim opony Turanza T001 EVO to produkty, które wyróżnia to, że posiadają dodatkowy czwarty rowek obwodowy bieżnika, a podczas produkcji wykorzystuje się innowacyjne rozwiązanie zwane nano-technologią. W ten sposób powstają opony Turanza T001 EVO, które zyskują wiele pochlebnych opinii. 

Bridgestone Turanza ER300

Model Turanza ER300 to opony do samochodu, które wchodzą w skład jednych z najpopularniejszych modeli opon marki Bridgestone. Przede wszystkim model ER300 jest uznawany przez wielu za klasę premium, choć mimo tego jest on dostępny w dość przyzwoitej cenie, dlatego jest tak chętnie chwalony, a oponie nt. ER300 dotyczą wysokiej jakości wykonania, oraz niezwykłej trwałości. ER300 to model, który charakteryzuje się również precyzją wykonania oraz niskim poziomem hałasu w trakcie drogi hamowania.

Bridgestone A005

Bridgestone model A005 to opony całoroczne, które są skierowane do pojazdów terenowych o napędach 4×4. Opony modelu A005 przeszły wiele testów, posiadają dobre opinie i uzyskały znaczące certyfikaty UE, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, jakość oraz przyczepność na śliskiej powierzchni.

Bridgestone Potenza S001

Jeżeli chodzi o opony letnie, warto sprawdzić model Potenza S001, są to innowacyjne letnie opony, które przeznaczone są do pojazdów osobowych, które charakteryzują się sportowym charakterem. Potenza S001 wchodzi w skład opon klasy premium i zyskują wiele pochlebnych opinii za to, że przeszły rygorystyczne testy przyczepności ADAC. Model Potenza S001 pojawia się bardzo wysoko w wielu rankingach, a eksperci wystawiają same dobre opinie i wysokie oceny.

Bridgestone Blizzak IM005

Do najpopularniejszych opon zimowych, na rynku europejskim zalicza się opony Bridgestone Blizzak IM005. Przede wszystkim model ten cieszy się niezwykle dobrymi opiniami ze względu na bardzo dobrą drogę hamowania na oblodzonych nawierzchniach – dodatkowo Blizzak IM005 posiada najwyższą możliwą ocenę „A”, jeżeli chodzi o certyfikat hamowania. Wszystko to zawdzięcza się dzięki wykonanym zygzakowatym rowkom na bieżniku, które skutecznie odprowadzają nadmiar wody, czy śnieg poza obręb bieżnika.

Bridgestone S21

Model opon Bridgestone S21 to kolejna wersja, która została opracowana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i zyskuje dużą popularność dzięki wysokim parametrom w trakcie przeprowadzanych testów. Bridgestone S21 niezwykle dobrze sprawdza się na suchych nawierzchniach, dodatkowo model ten przyczynia się do tego, że droga hamowania jest zdecydowanie krótsza. Model Bridgestone S21 wykorzystuje nową technologię „Ultimate EYETM” – co to znaczy? Rozwiązanie to odpowiada za optymalizację trakcji, i przyczynia się do zwiększenia żywotności opony.

POPULARNE

Samochody na wodór

Samochody na wodór – ekologiczne samochody przyszłości od Toyoty

0
Świat motoryzacji zmienia się w oka mgnieniu, ale chyba nikt nie ma już wątpliwości, że napęd elektryczny jest przyszłością samochodów osobowych. Choć wyparcie aut...
Jakie radio na budowe

Jakie radio do warsztatu?

OSTATNIE POSTY