Strona głównaInneIle kosztuje wystawienie auta?

Ile kosztuje wystawienie auta?

-

Dróg sprzedaży samochodu jest wiele – prasa, telewizja, giełdy samochodowe. Jednak obecnie, to przez internet można dotrzeć do największej ilości osób, korzystając w tym celu z popularnych portali. Ile kosztuje wystawienie auta na OLX, Otomoto lub Allegro? Poniżej robimy przegląd ofert tych platform i sprawdzamy, gdzie najbardziej opłaca się wystawić samochód na sprzedaż.

OLX – koszt wystawienia

Ogłoszenia z kategorii sprzedaży samochodu na tym portalu są płatne. Koszt wstawienia auta na OLX różni się w zależności od wartości samochodu, który chcemy sprzedać. Co warto zaznaczyć na początku, mamy dwie opcje płatności – przelew online oraz SMS. Pod uwagę warto brać jedynie pierwszą możliwość, ponieważ płatność SMS-em kosztuje około dwa razy więcej, a w dzisiejszych czasach, raczej nikt nie będzie miał problemów ze zrealizowaniem przelewu.

Koszty publikacji ogłoszenia, obejmujące wystawienie samochodów osobowych,dostawczych i ciężarowych, przedstawiają się następująco:

  • samochód w cenie do 5 000 zł: 24,99 zł (przelew online) / 46,74 zł (SMS)
  • samochód w cenie od 5 001 do 15 000 zł: 29,99 zł / 59,04 zł
  • samochód w cenie od 15 001 do 25 000 zł: 34,99 zł / 68,88 zł
  • samochód w cenie powyżej 25 000 zł: 39,99 / 78,72 zł.

OTOMOTO – koszt wystawienia

Koszt wystawienia auta na Otomoto jest wyższy niż na OLX, ale to jest portal dedykowany specjalnie pod ogłoszenia samochodowe, a więc łatwiej tutaj o znalezienie poważnych kupców. Co do ogólnych zasad nie ma zbyt dużej różnicy, aczkolwiek jest więcej sposobów promowania i podbijania wyświetleń ogłoszenia. Wyróżnienie na górze listy wyników lub wyświetlanie na stronie głównej można zakupić na okres różnej ilości dni, a ich ceny wahają się znacząco – od kilkunastu do kilkuset złotych. Opcji w tym zakresie jest naprawdę dużo.

Jeśli chodzi o jednorazowy koszt wystawienia auta na Otomoto na 15 dni, bez żadnych wyróżnień, to ceny kształtują się następująco:

  • samochód w cenie do 5 000 zł: 32,99 zł / 54,12 zł
  • samochód w cenie od 5 001 do 15 000 zł: 34,99 zł / 54,12 zł
  • samochód w cenie od 15 001 do 25 000 zł: 36,99 zł / 61,50 zł
  • samochód w cenie powyżej 25 000 zł: 38,99 / 61,50 zł

Co ważne – powyższe koszty dotyczą najtańszej i najkrótszej opcji, czyli wystawienia ogłoszenia na 15 dni. Można wykupić pakiety na 30 dni oraz ponad 30 dni. Ceny na kolejne progi wzrastają ok. kilkunastu złotych. Jednak w dłuższych pakietach opłacone mamy dodatkowe opcje jak np. kilka automatycznych podbić ogłoszenia lub wyróżnianie na liście wyników.

ALLEGRO – koszt wystawienia

Na koniec najpopularniejszy portal i co za tym idzie – jeden z droższych. Większość ofert można wystawiać za darmo, jednak w kategorii nas interesującej, czyli samochodów osobowych, ogłoszenia są płatne.

Koszt wystawienia auta na Allegro na 10 dni wynosi:

  • dla firm: 20 zł
  • dla kont zwykłych: 25 zł

W porównaniu do wcześniej wymienionych portali cena jest raczej wysoka, bo kluczową kwestią jest tutaj ilość dni. Czyli na 30 dni wystawienie ogłoszenia to koszt 75 zł. Wystawiając samochód tani, najbardziej opłaci się to zrobić na OLX. W przypadku drogiego auta mamy różne możliwości. Na Allegro opłaca się bardziej niż na OLX, ponieważ jest to o wiele popularniejszy portal, o większym zasięgu. Natomiast na Otomoto cena będzie o kilka złotych wyższa (pamiętajmy, że powyżej w przypadku Otomoto, jest rozpiska na 15 dni), ale na 30 dni dostaniemy dodatkowe opcje w tej cenie.

Co się najbardziej opłaca? Koszt wystawienia auta na OLX, Otomoto czy Allegro łatwo porównać, ale warto się zastanowić nad tym, czy będziemy potrzebowali dodatkowych wyróżnień ogłoszenia, by trafiło do jeszcze większej ilości osób. Mając świadomość tego, że sprzedajemy dobre auto w bardzo atrakcyjnej cenie, może się okazać, że nie będzie problemu ze znalezieniem kupca. Natomiast w innej sytuacji, warto przekalkulować sobie, co się faktycznie opłaca – po doliczeniu kwot za inne opcje, rachunek już nie będzie taki prosty. W zależności od sytuacji i potrzeb, każdy powinien dobrać indywidualnie najlepszą platformę sprzedażową dla siebie.

POPULARNE

Wybór odpowiednich opon

Jakie opony do samochodu?

3
Samochód wymaga ciągłej konserwacji, napraw i zmian. Jedną z sezonowych zmian są opony.  Opony w samochodzie to bardzo ważna rzecz, dobre opony potrafią znacząco...
sposób na nieuczciwego mechanika

Sposób na nieuczciwego mechanika

opona pompowana azotem

Pompowanie kół azotem

OSTATNIE POSTY