Strona głównaPoradyIle kosztuje OC na początku 2022 roku?

Ile kosztuje OC na początku 2022 roku?

-


Początek nowego roku, to nie tylko czas postanowień i snucia planów, ale i okres, w którym należy dopełnić wielu formalności. Dla części z kierowców jest to opłacenie OC, dlatego rodzi się pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie auta. Sprawdzamy, jak to wygląda w 2022 roku, i z jakimi kosztami należy się liczyć!

Koszt ubezpieczenia OC – od czego zależy?

OC to temat, który ma w zwyczaju dzielić kierowców. To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, bywa źródłem licznych dyskusji. Mimo to, polisa OC jest obowiązkowa dla każdego właściciela pojazdu Ubezpieczenie komunikacyjne jest bardzo ważne, ponieważ pełni rolę parasola ochronnego, gdy dojdzie do wypadku lub kolizji. Zdarzenia drogowe wiążą się na ogół z wysokimi kosztami, a dzięki wykupionej polisie OC, zyskuje się zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami. Tym ważniejsze jest posiadanie ważnego, zawsze aktualnego OC. W łatwy sposób można je znaleźć bez wychodzenia z domu, dzięki kalkulatorowi OC i/lub AC: https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.

Wszyscy, którzy poszukują OC i zastanawiają się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, powinni wiedzieć, że wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić: markę i model samochodu, dane techniczne (np. pojemność silnika i przebieg), a nawet Twój wiek i miejsce zamieszkania. Dlaczego zbierane są takie informacje? Mają one dać towarzystwu ubezpieczeniowemu wyobrażenie na temat kierowcy – czy często zdarzają mu się stłuczki, w jakim stanie jest jego pojazd itd. Na podstawie tych danych szacuje się, jakie jest prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadku i ustala wysokość składki.

Ile zapłacimy za OC w tym roku?

Dane są optymistyczne. Przez niemal cały rok 2020 na rynku ubezpieczeń panowała stabilizacja i wszystko wskazuje na to, że na początku nowego roku nie ma podstaw do tego, by obawiać się podwyżek. Wprost przeciwnie – zanotowano niewielki spadek średnich cen polis.

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kierowca musi zapłacić za ubezpieczenie OC. Jak sygnalizowaliśmy wcześniej – zależne jest to od wielu zróżnicowanych czynników. Dzięki danym za rok poprzedni można jednak w przybliżeniu ustalić koszty. Dla większości kierowców cena polisy powinna zmieścić się w przedziale 600-800 zł. Z wyższymi kosztami muszą liczyć się mieszkańcy dużych miast. Z rankingu OC wynika, że najwięcej za ubezpieczenie trzeba zapłacić we Wrocławiu, Gdyni i Gdańsku, gdzie ceny przekraczają 800 zł. Jakie są najniższe stawki? To nawet 180 zł dla właściciela pojazdu w województwie łódzkim! Aby zaoszczędzić na polisie OC, warto jest korzystać z porównywarek internetowych, które gromadzą w jednym miejscu oferty różnych ubezpieczalni.

POPULARNE

Tłumiki Asmet opinie

Asmet – opinie

0
W branży produkującej elementy układów wydechowych, w tym tłumików, to właśnie grupa Asmet wysforowała się na początek stawki, stając się jej prawdziwym liderem. Firma...
Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

OSTATNIE POSTY