Strona głównaWyposażenie autaZagłuszacz GPS - narzędzie złodziejów?

Zagłuszacz GPS – narzędzie złodziejów?

-

Zarządzanie flotą samochodów wymaga od nas zastosowania wielu technologicznych rozwiązań. Z całą pewnością takim rozwiązaniem są choćby monitoring GPS. Pozwala on na śledzenie w czasie rzeczywistym pojazdu w naszej firmie. Nadajnik GPS przede wszystkim jest też po to, aby w razie kradzieży odzyskać skradziony samochód. W Polsce dochodzi do tysięcy kradzieży rocznie. Z roku na rok liczba spada, lecz nadal jest to spora ilość. Niektórzy decydują się na zamontowanie nadajnika GPS. Dzisiejsza technologia pozwala na lokalizowanie naszego samochodu z poziomu aplikacji na telefon.

Jak zakłócić sygnał GPS?

Złodzieje lub osoby, które chcą wykorzystać nasz samochód firmowy do innych celów niż firmowe będą używały do tego zagłuszacza GPS. Czy są inne sposoby na zagłuszanie sygnału? Kupić możemy także jammery GPS, co to jest i jak to stosować? To zagłuszacz sygnału, który jest najczęściej stosowany przez złodziei samochodowych. Koszt jammera jest bardzo niewielki, bo kosztuje w okolicach 500 złotych, co dla dobrego złodzieja nie jest dużym wydatek w czasach, kiedy używają m.in walizek do przesyłania sygnału.

jammer gps

Zagłuszacz gps jak zrobić

Pamiętaj, że zagłuszanie sygnału GPS osoby trzeciej jest w Polsce nielegalne i może grozić za to kara pozbawienia wolności. Jak zrobić zagłuszacz GPS? Na wielu zagranicznych forach znajdziemy poradniki, jak wykonać taki zagłuszacz w domowych warunkach. Jak okazuje się – nie jest to wcale skomplikowane. Wystarczy nadawać z odpowiednią częstotliwością z odpowiednią mocą, aby zagłuszyć nadajnik GPS całkowicie.

Opinie w internecie mówią nam jednoznacznie, że oferowane zagłuszacze przez sklepy internetowe to poważny problem. Po wpisaniu zagłuszacz GPS w wyszukiwarkę Google możemy znaleźć mnóstwo sklepów, które oferują takie urządzenia za naprawdę atrakcyjne ceny. Zagłuszacz GPS został stworzony w dobrej wierze, lecz zawsze znajdują się osoby, które nadużywają pewnych rzeczy. Stworzone zostały również zagłuszacze, które zasilane są przez wejście USB, co to oznacza? Możemy taki zagłuszacz bardzo łatwo ukryć. Jammery GPS to zazwyczaj urządzenia, które zagłuszają niewielki obszar np. w obrębie 10 metrów. Są również urządzenia, które potrafią w obrębie kilometra zagłuszyć sygnał GPS.

Niektóre lokalizatory GPS posiadają specjalną funkcję, która poinformuje Cię o zagłuszaniu sygnału przez inne urządzenie. Taki lokalizator GPS jest droższy od tradycyjnego, lecz bezpieczeństwo w tym przypadku jest najważniejsze. Problem z kradzieżą samochodowych istnieje i będzie istniał jeszcze przez długi czas. Taka sama sytuacja występuje z pracownikami, którzy nie są uczciwi wobec firmy. Zatrudniają dziesiątki, a czasami nawet setki pracowników nie jesteśmy w stanie nad każdym zapanować. Zagłuszarki GPS działają i nie jest to żaden wymysł osób, które pracują w marketingu. Najbardziej niezawodnym GPS wydaje się urządzenie z alertami o zagłuszaniu. Jeśli posiadamy samochód za kilkaset tysięcy złotych to różnica w cenie o 1000 złotych nie powinna być dla nas uciążliwa.

POPULARNE

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce. Co jest obowiązkowe w naszym aucie?

0
W porównaniu z resztą Europy polscy kierowcy nie potrzebują wielu rzeczy, by spełnić wymogi obowiązkowego wyposażenia samochodu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych...
badanie alkomatem

Jaki alkomat kupić

nawigacja do samochodu

Jaka nawigacja do samochodu?

OSTATNIE POSTY