Strona głównaInneMotoryzacyjna krzyżówka

Motoryzacyjna krzyżówka

-

Rozwiązując krzyżówkę w wolnej chwili możemy zauważyć, że znajdują się tam również pytania z branży motoryzacyjnej. Niektóre pytania są bardzo proste i oczywiste tj. – szwedzkie auto na 4 litery, oczywiście SAAB! Są jednak pytania, które są ciężkie nawet dla prawdziwego fana motoryzacji. Dzisiaj poruszymy najczęstsze pytania w krzyżówce dot. branży automotive.  

Modele samochodu – krzyżówka

Najczęściej jesteśmy pytani właśnie o model. Model citroena – najczęstszą odpowiedzią jest oczywiście citroen berlingo. Nieco rzadziej będzie to Citoren Saxo, zwłaszcza wtedy, gdy będziemy pytani o mały model Citroena. Krzyżówka to ciekawy sposób na spędzenie czasu, zwłaszcza dla osób starszych. Jakie jeszcze pytania możemy znaleźć w krzyżówce? Z bardziej szczegółowych to częstym pytaniem w krzyżówce jest – sportowy model toyoty. Chodzi oczywiście o Toyote Yaris lub Corolla.  Przejdźmy do następnego pytania, które może sprawić nieco problemów na pierwszy rzut oka, ale zapewniamy, te zadanie w krzyżówce jest banalne. Popularny model dacii – chodzi oczywiście o Dacie Logan lub jeśli mamy do uzupełniania 7 pól to będzie to Dacia Sandero. Ciekawym pytaniem jest model renault. Modeli jest naprawdę sporo i musimy dobrać odpowiedni model, bo jest wiele modeli, które mają tyle samo liter. Laguna, Scenic, Kangoo, Clio, Twingo, Thalia, a może rozwiązujesz krzyżówkę dla zaawansowanych i chodzi o niszowy model Renault Estafette? W krzyżówce występuje również często pytanie o model skody. Przeciętny Polak zna zaledwie 2-3 modele Skody – chodzi oczywiście o Yeti, Octavia oraz Fabia. Jeśli nie rozwiązujesz krzyżówki dla zaawansowanych to 99% chodzi właśnie o te modele.

Przenieśmy się teraz do Włoch, chodzi o model FIAT, który często jest poruszany w krzyżówkach. Włoskie miasto lub model fiata – SIENA! Dostawczy model fiata – DUCATO! W krzyżówce możemy znaleźć również nieco bardziej skomplikowane pytanie – auto z turynu ale nie fiat? Na pierwszy rzut oka pytanie naprawdę wydaję się trudnę – z Włochami kojarzy nam się zazwyczaj Fiat lub Alfa Romeo, lecz nie zapominajmy, że Ferrari to również włoski samochód. Czas przejść do nieco bardziej specjalistycznych pytań. Kabina samochodu ciężarowego? kabina samochodu ciężarowego to inaczej SZOFERKA. Samochód lub motocykl z koszem – krzyżówka daje nam 4 pola? KOSZ! Wojskowy samochód terenowy to ŁAZIK.

Motoryzacja przewija się w każdym elemencie naszego życia, nawet podczas wypełniania zwyczajnej krzyżówki. A Ty z jakim hasłem miałeś największy problem podczas rozwiązywania krzyżówki?

Tagi: dostawczy model fiata krzyżówka, Włoskie miasto lub model fiata, auto z turynu ale nie fiat, wojskowy samochód terenowy krzyżówka, potocznie samochód krzyżówka

POPULARNE

autoalarm

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

3
Liczba kradzieży aut w naszym kraju spada z roku na rok. W roku 2016 odnotowano ponad 11005 tys. kradzieży gdy w 2017 było to...
CYKL OTTA

Cykl Otta. Jak działa?

OSTATNIE POSTY