Strona głównaMotocykleJakie rodzaje akumulatora pasują do motocykli?

Jakie rodzaje akumulatora pasują do motocykli?

-

Każdy z nas, kto miał okazję kierować samochodem, albo motocyklem, wie jak ważną częścią w pojeździe, jest prawidłowo działający akumulator. Warto więc zawsze trzymać rękę na pulsie, by akumulator do motocykla nie zawiódł nas w chwili próby. Odpowiednio dobrane parametry akumulatora sprawią, że podróż naszym jednośladem będzie przebiegała bez zakłóceń. Jeśli więc interesują nas dobrej jakości akumulatory motocyklowe, np. akumulator żelowy albo akumulatory litowo-jonowe, to koniecznie powinniśmy znaleźć taki sklep, w którym bez trudu je nabędziemy. Akumulatory motocyklowe nabędziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem platform internetowych – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Akumulator do motocykla – szukajmy sprawdzonych rozwiązań

Jazda motocyklem wymaga, m.in. w pełni sprawnego akumulatora – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli więc nasz akumulator wymaga wymiany, to warto zainwestować w część dobrej jakości, np. w pełni sprawny akumulator: żelowy, AGM, kwasowo-ołowiowy lub litowo-jonowy. Zakupu konkretnego rodzaju tego urządzenia najlepiej dokonać w sklepie online, mającym duży wybór tego typu urządzeń, np.: https://intercars.pl/szukaj/akumulatory-motocyklowe-41309/. Udając się tam na zakupy, mamy pewność, że nabędziemy w pełni sprawne, nowe akumulatory AGM, czy też inny akumulator motocyklowy, który spełni nasze oczekiwania. Obecnie możemy wybierać spośród ponad stu akumulatorów, dzięki czemu mamy pewność, że znajdziemy tam to, czego szukamy. Warto zaopatrzyć się w taki akumulator zawczasu i nie ryzykować, np. jazdy motocyklem z akumulatorem starym, bliskim maksymalnej głębokości rozładowania, bo w ten sposób możemy doprowadzić do jego szybszego zużycia. Wówczas wymiana akumulatora stanie się koniecznością.

Akumulatory żelowe, akumulatory AGM a może akumulator konwencjonalny – wybór ma znaczenie

Zakup nowego akumulatora powinien być w pełni przemyślany. W przypadku akumulatorów żelowych sprawdzą się one w nowoczesnych maszynach, posiadających nawigację, ABS, czy też inne udogodnienia jak np. podgrzewane manetki. Akumulatory żelowe posiadają duży zapas mocy i nie trzeba ich często ładować – wystarczy to zrobić raz na kilka miesięcy. Akumulatory kwasowo-ołowiowe są akumulatorami klasycznymi, które z zasady kosztują najmniej i są często jedynym rozwiązaniem dla starszych motocykli. Nadają się one do mniej wymagających zastosowań. Z kolei akumulatory AGM dzielą się na dwa podtypy akumulatorów. Te zalane elektrolitem już w fabryce sprawdzą się w motocyklach sportowych, gdzie akumulator będzie poddawany dużym przechyłom. Drugi typ akumulatorów AGM, tzw. „sucho ładowane” posiada dołączone pojemniki z elektrolitem, który musi być wlany do akumulatora przed dostarczeniem go odbiorcy. Taki akumulator może pracować przy mniejszych przechyłach podczas jazdy (do 45 stopni). Jeśli więc chcemy mieć dostęp do większego zakresu kątów przechyłu na motocyklu podczas jazdy, sięgnijmy po pierwszy typ akumulatora AGM. Dobrym rozwiązaniem może być także inwestycja w akumulator litowo-jonowy, bardzo wytrzymały, lekki i o niskim poziomie samorozładowania. Jest on często montowany w przypadku motocykli, takich jak wyścigowe bolidy. Jeśli nawet motocykl nie będzie używany przez kilka miesięcy, akumulator litowo-jonowy z pewnością zadziała lepiej niż akumulator wykonany w technologii AGM. Warto więc udać się na zakupy online w InterCars już dziś.

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

OSTATNIE POSTY