Strona głównaOpinieFord opinieFord Tourneo Connect - czy warto kupić ten samochód?

Ford Tourneo Connect – czy warto kupić ten samochód?

-

Chcąc być szczerymi sami ze sobą trzeba jasno powiedzieć, że Kombivany nie należą do najatrakcyjniejszych sylwetek w motoryzacji, ale też nie jest to ich celem. To co zyskujemy kupując auta tego typu to w głównej mierze funkcjonalność, często nieporównywalna z żadnym innym autem o podobnej wielkości. Jest to jeden z powodów wzrostu zainteresowania takimi autami jak Ford Tourneo Connect. Stereotyp Polaka, chcącego zaimponować sąsiadowi, coraz mniej ma wspólnego z rzeczywistością. Dzisiaj zdecydowanie bardziej kierujemy się naszymi potrzebami, a takie auta jak Tourneo Connect, w sporej mierze są na nie odpowiedzią.

Ford Tourneo Connectc – opinie

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie brałeś pod uwagę tego rozwiązania podczas rozmyślania o zakupie nowego auta, a naprawdę warto. Na samym początku wspomnieliśmy, że ciężko nazwać sylwetki Kombivanów atrakcyjnymi tylko trzeba pamiętać, że nie można porównywać tego typu aut z samochodami typu sedan nie wspominając już o autach sportowych. Jest to specyficzny segment rynku łączący ze sobą zalety auta osobowego z dostawczym. Ford Tourneo Connect nie rozpala na swój widok, ale jest bardzo gustowny, proste i eleganckie linie sprawiają, że nadwozie należy uznać za udane. Ford nie kombinował i sięgnął po prostą, ale nieprostacką stylistykę tworząc naprawdę udany samochód. Warto jeszcze podkreślić, że samochód w testach bezpieczeństwa uzyskał 5 gwiazdek.

Może jednak dość o samym wyglądzie, bo to co najważniejsze w tego typu autach dzieje się we wnętrzu. Zacznijmy od tego, że auto jest w stanie pomieścić nawet 7 osób, które w komfortowych warunkach odbędą podróż na narty, nad morze czy weekendową wycieczkę.

Funkcjonalność tego auta robi wrażenie, na każdym kto choć raz narzekał na brak miejsca w swoim aucie. Funkcjonalny układ foteli wspomagany systemem Ford Fold Flat sprawia, że konfiguracja wnętrza do przewozu pasażerów i bagażu tych nawet najbardziej nieporęcznych jest bajecznie prosta. Niezależnie czy zdecydujesz się na 5 czy 7 miejscową wersję Tourneo Connect to drugi rząd foteli został podzielony w proporcji 60/40. Fotele można składać dostosowując przestrzeń wewnątrz auta. W przypadku wersji 7 osobowej, trzeci rząd foteli wraz z drugim można złożyć na płasko tworząc w ten sposób naprawdę przestronną i płaską podłogę. Do drugiego rzędu foteli można dostać się przez przesuwane boczne drzwi co sprawia, że nawet na ciasnych parkingach bez problemu wysiądziesz z drugiego rzędu. Dodatkowo w aucie znajdują się uchwyty na kubki czy schowek na laptopa, tutaj wszystko ma swoje miejsce.

Dobrze a co z komfortem jazdy? Ford ostatnimi czasy zdecydowanie popracował nad wygodą w swoich autach i dzisiaj już nie musisz się obawiać o komfort. Ford Tourneo Connect obecny jest na rynku od wielu lat i sukcesywnie buduje swoją pozycję. Niezawodność, z której słyną pozostała bez zmian, albo wręcz została jeszcze poprawiona. We wnętrzu zastosowano materiały dobrej jakości, które są bardzo wytrzymałe i gwarantują, że auto będzie dobrze wyglądać nawet przy dużej eksploatacji wnętrza.

Jednym z ważniejszych elementów wpływających na poczucie komfortu jest bez wątpienia zaawansowany system Ford SYNC3. Współpracuje on z Apple CarPlay czy Android Auto a dodatkowo pozwala na wydawanie prostych komend głosowych. Istotnym elementem wnętrza jest 6 calowy ekran dotykowy, który pozwala zarządzać wieloma funkcjami auta. Co ciekawe w aucie znajduje się również bezprzewodowa ładowarka baterii w smartfonach, jest kompatybilna z modelami pozwalającymi na bezprzewodowe ładowanie Qi.

FordPass Connect to modem, który sprawdził się w wielu modelach Ford. Pozwala korzystać z Wi-Fi czy funkcji Live Traffic, pokazującej sytuację na drodze. Dzięki niemu masz również możliwość korzystania z aplikacji FordPass, która pozwala z poziomu telefonu odczytywać położenie auta, zdalnie zamykać i otwierać drzwi czy monitorować zużycie paliwa.

Na koniec poruszmy kwestię bezpieczeństwa, w końcu obok funkcjonalności jest to jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt determinujący zakup danego auta. Ford Connect posiada elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, który w sposób ciągły sprawdza odchylenia od wybranego toru jazdy i automatycznie koryguje pozycję auta nadając odpowiednią prędkość każdemu z kół samochodu. Wspomagany przez ABS pozwala zachować pełną kontrolę nad autem. W aucie znajduje się również wiele poduszek i kurtyn powietrznych, które w razie wypadku ochronią wszystkich pasażerów. Do tego dochodzą systemy ostrzegania o ostrym hamowaniu, o spadku ciśnienia w oponach czy pieszych na jezdni.

Wciąż nie opowiedzieliśmy Ci nawet o połowie zalet modelu Ford Tourneo Connect, dlatego odsyłamy Cię do stron Auto-Boss, na których znajdziesz wszelkie informacje na temat tego i innych modeli Ford. Czym jest Auto-Boss? To Autoryzowany Dealer marki Ford na Śląsku, który posiada szeroką ofertę aut dostępnych od ręki w atrakcyjnych cenach. My natomiast widzimy się w kolejnych artykułach.

POPULARNE

forum ford kuga

Ford Kuga – opinie kierowców

0
Ford Kuga to samochód osobowy, określany jako SUV klasy kompaktowej lub średniej. Został zaprezentowany w 2008 roku, jako odpowiedź Forda na trendy rynkowe. Szybko...

OSTATNIE POSTY