Strona głównaAuto DetailingZapachy do samochodów, które nie szkodzą kierowcom

Zapachy do samochodów, które nie szkodzą kierowcom

-

Czy zapachy samochodowe mogą powodować złe samopoczucie u kierowców? To możliwe, jeśli wybierzemy produkty niskiej jakości. Dlatego warto szukać takich zapachów do samochodu, które będą mieć i wysoką jakość, i piękny zapach.

Producent zapachów samochodowych ma przed sobą odpowiedzialne zadanie. Jest tak, ponieważ zapach samochodowy może mieć wpływ na samopoczucie kierowcy.  Wybierając ulubiony zapach właściciele samochodów często kierują się bardziej swoimi preferencjami niż np. sprawdzeniem składu saszetki czy zawieszki. To nie do końca trafiony wybór, ponieważ często zbyt intensywny zapach może negatywnie wpływać na samopoczucie.

Producent zapachów samochodowych musi pamiętać o zdrowiu kierowcy

Zapachy niższej jakości mogą wywoływać bóle głowy czy alergie zarówno u kierowców, jak i u pasażerów. Są to jedne z “lżejszych” przypadłości, które  mogą wywołać zbyt intensywne zapachy. Do bardziej niebezpiecznych należą bardzo rzadkie, ale czasem zdarzające się zasłabnięcia czy dłuższe utraty przytomności. Ich skutki mogą być opłakane. 

Dolegliwości mogą wywoływać środki chemiczne, których używają niektórzy producenci. Tymczasem żaden renomowany producent zapachów samochodowychnie pozwoli sobie na użycie substancji, której działania na ludzki organizm nie sprawdzono wcześniej. Każda z nich musi być obojętna dla człowieka.

W samochodzie wypełnionym zapachem odświeżacza niektórzy kierowcy spędzają codziennie po kilka godzin. Nie może on więc powodować gorszego samopoczucia u kierujących. Jakie zapachy wybierać, by tego uniknąć?

Szukając najwyższej jakości zapachu do samochodu warto pójść za podpowiedziami specjalistów pracujących w organizacjach konsumenckich i dokładnie przeczytać informacje na opakowaniu. Jeśli znajdziemy w opisie wzmiankę o tym, że zapach może uczulać/wywołać reakcję alergiczną, warto sięgnąć po inny produkt.

Dr. Marcus – naturalny i ekskluzywny

Po przyjrzeniu się asortymentowi półek np. na stacjach benzynowych i ofert sklepów internetowych warto postawić na produkty firmy  Dr. Marcus. To renomowany i popularny  producent zapachów samochodowych. Od ponad dwudziestu lat firma pracuje nad recepturami, które nie tylko mają pomóc zapewnić przyjemny zapach i uczucie świeżości w kabinie samochodu, ale i pozostawać neutralne dla podróżnych. Dr. Marcus wprowadził na rynek swoje produkty pod dwoma brandami – Senso i Dr. Marcus.

Dr. Marcus swoją pozycję na rynku zawdzięcza m.in. temu, że jego zapachy zawsze są albo niemal identyczne, albo zbliżone do naturalnych. Jednocześnie uwagę zwracają ciekawe kształty zawieszek. Swoich fanów mają zapachy przypominające wyglądem kocie pyszczki. Instaluje się je na kratkach wentylacyjnych. Nie dość, że odświeżają zapach we wnętrzu samochodu, to jeszcze nieco je rozweselają. Oczywiście pomyślano też o fanach psów. Ci mogą cieszyć się wesołym pyszczkiem buldożka francuskiego. Samochód może natomiast pachnieć różą, oceanem, wanilią i zapachem egzotycznych owoców, a nawet gumą do żucia.

Senso, czyli ekskluzywny zapach z Paryża

Producent zapachów samochodowych opracował linię Senso z myślą o kierowcach szukających nieco bardziej wyrafinowanych zapachów. Ta linia to samochodowy odpowiednik najlepszych perfum. W linii zapachów  Luxury można znaleźć m.in. aromat zielonej herbatę, orientalnych kwiatów czy aqua SPA. W kolekcjach Wood czy Deluxe twórcy zapachów oferują także zapach mango czy zielonego jabłka. Warto pamiętać, że Dr. Marcus efekt naturalnego zapachu osiąga dzięki używaniu bezpiecznych dla kierowców środków chemicznych. Właśnie dlatego warto szukać zapachów renomowanych marek.

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

zapach do samochodu

Jak wybrać idealny zapach do samochodu?

0
Zapach w samochodzie to subtelny, ale istotny czynnik, wpływający na nasze doświadczenia podczas podróży. Sztuka doboru odpowiedniego aromatu do wnętrza pojazdu to nie tylko...
TENZI logo

TENZI – opinie, gdzie kupić?

wyczyszczony samochód

RR Customs – opinie

Opinie o woskach samochodowych

Turtle Wax – opinie

OSTATNIE POSTY