Strona głównaSportCzy Pogoń Szczecin postawiła na dobrego trenera?

Czy Pogoń Szczecin postawiła na dobrego trenera?

-

Kosta Runjaić poprowadził Pogoń Szczecin w poprzednim sezonie do trzeciego miejsca. Jeszcze przed zakończeniem minionej kampanii było jednak jasne, że ten trener odchodzi do innego zespołu. Bardziej intratna okazała się oferta od Legii Warszawa. Nowym szkoleniowcem Pogoni Szczecin został zaś Jens Gustafsson. Co warto o nim wiedzieć? Jak Portowcy spisują się pod wodzą 43-latka?

Kosta Runjaić wybrał ofertę z Legii Warszawa

Kiedy ten szkoleniowiec przychodził do PKO BP Ekstraklasy, tak naprawdę trudno było spodziewać się, co osiągnie Niemiec serbskiego pochodzenia. W końcu w najwyższej klasie rozgrywkowej było już kilku trenerów, którzy mieli fajne CV, a koniec końców w ogóle sobie nie poradzili. Tutaj było inaczej. Kosta Runjaić mógł pochwalić się (przed pracą w Pogoni Szczecin) prowadzeniem takich zespołów, jak SV Darmstadt 98, MSV Duisburg, 1. FC Kaiserslautern oraz TSV 1860 Monachium. W 2017 roku Kosta Runjaić trafił do Pogoi Szczecin. Szybko okazało się, że to trener, który istotnie ma pojęcie o swoim fachu. Pogoń Szczecin zaczęła grać o wiele lepiej, a poszczególni zawodnicy mocno się rozwijali. W poprzedniej kampanii Portowcy długo walczyli o tytuł mistrzów Polski. Finalnie zajęli trzecie miejsce. Kilka miesięcy wcześniej okazało się, że Kosta Runjaić kończy przygodę na północy kraju. Niedługo potem potwierdziło się, że Niemiec wybrał ofertę Legii Warszawa, która chce odbudować swoją potęgę.

Jens Gustafsson: co warto wiedzieć o tym szkoleniowcu?

Włodarze Portowców postanowili nie zmieniać koncepcji. Decyzja o zatrudnieniu zagranicznego szkoleniowca wypaliła w 2017 roku. Teraz decydenci w Pogoni Szczecin poszli za ciosem. Nowym trenerem Portowców został Jens Gustafsson. 43-latek to szkoleniowiec młodego pokolenia, który ma kontynuować rozwój Portowców. Warto dodać, że w karierze seniorskiej Szwed grał m.in. dla takich zespołów, jak Helsingborgs IF, IK Brage, Högaborgs oraz Falkenbergs FF. Te nazwy raczej nie rzucają na kolana. Warto jednak zaznaczyć, że ścieżka trenerska wygląda o wiele lepiej. Przed przejściem do ekipy ze Szczecina 43-latek trenował chorwacki Hajduk Split oraz młodzieżową kadrę Szwecji. Nie jest to tak dobre CV, jak w przypadku Kosty Runjaicia, ale jednocześnie nie można napisać, że do Pogoni Szczecin przyszedł jakiś amator.

Jak Portowcy spisują się pod wodzą nowego coacha?

43-latek już raz bardzo poważnie zawiódł kibiców Portowców. Pogoń Szczecin w kiepskim stylu odpadła bowiem w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W rozgrywkach ligowych idzie o wiele lepiej. W tym momencie podopieczni Jensa Gustafssona zajmują trzecie miejsce. Po dziesięciu kolejkach zdobyli 18 punktów. Co ciekawe, na prowadzeniu jest Legia Warszawa. Zespół Kosty Runjaicia jak na razie zainkasował 20 oczek. Czy włodarze Pogoni Szczecin zrobili dobry ruch? Na razie jeszcze za wcześnie na takie opinie. Można bowiem rzec, że Portowcy w dużej mierze bazują na tym, co wypracował Kosta Runjaić. Jeśli jednak Pogoń Szczecin ponownie zajmie miejsce minimum na podium, to będzie można mówić o istotnie dobrym wyniku 43-latka.

Obstawianie meczów? Tylko u legalnych bukmacherów https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

Gablota na medale i puchary

Gablota na medale i puchary – poznaj najlepsze rozwiązanie

0
Gablota na puchary prezentuje trofea w klubach sportowych, w instytucjach publicznych, jednostkach straży pożarnej, a nawet punktach gastronomicznych. Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej wyeksponować...

OSTATNIE POSTY