Strona głównaOpinieHyundai opinieHyundai i30 - opinie, wady i usterki

Hyundai i30 – opinie, wady i usterki

-

Koreański kompaktowy samochód to pojazd niezachwycający swoim wyglądem, jednak z każdą nową generacją (obecnie trzecia) staje się pojazdem coraz bardziej wytrzymałym i ekonomicznym, co dla większości kierowców jest kwestią ważniejszą niż design. Czy warto kupić Hyundaia i30 oraz opinie kierowców – o tym poniżej.

Hyundai i30 – typowe usterki

Zacznijmy od tego, co jest jednym z ważniejszych czynników przy zakupie danego samochodu, czyli jego awaryjność. Pierwsza generacja Hyundaia i30 powstała w 2007, a druga w 2011 roku – są to więc wciąż poszukiwane samochody na rynku wtórnym. Dwie najstarsze generacje mają sporo niepochlebnych opinii – wady Hyundaia i30 to m.in. słaba jakość lakieru i sprzęgła, szybkie zużywanie klocków hamulcowych (głównie tylnych), wycieki ze skrzyni biegów oraz awaryjne wspomaganie. Według opinii użytkowników Hyundaia i30 nie są to bardzo częste usterki – szczególnie druga generacja to już naprawdę udany produkt. Natomiast trzecia generacja to samochód konkurencyjny dla niemieckich i japońskich marek, ze względu na wysoką jakość w przystępnej cenie.

Hyundai i30 – opinie użytkowników

Każdy potencjalny kupiec podczas zakupu zwraca uwagę przede wszystkim na to, jaki silnik Hyundaia i30 wybrać. Producent oferuje samochody z silnikami wysokoprężnymi, benzynowymi i z fabryczną instalacją LPG. Dobre noty od kierowców zyskuje Hyundai i30 1.6 CRDI. Opinie odnoszące się do silnika w dieslu wskazują, że jest niezwykle ekonomiczny. Większość modeli z tym silnikiem to ciche i dobrze wytłumione auta. Producent oferuje instalację na gaz w silniku 1.4l 100 KM m.in. w wersji Hyundaia i30 Wagon. Opinie potwierdzają, że instalacja ta jest gwarantem największych oszczędności, ale dostępna jest w silnikach benzynowych o niezbyt wysokiej mocy 100 KM. 

Czy warto kupić Hyundaia i30?

To auto jest obecnie doceniane również na rynku europejskim i stanowi konkurencję dla wielu dobrych modeli niemieckich. Początkiem 2017 roku została zaprezentowana nowa wersja trzeciej generacji Hyundai i30 – kombi. Opinie posiadaczy tego samochodu zgodne są w jednej kwestii – jest to pojazd przestronny, idealny dla kierowców poszukujących dużych przestrzeni bagażowych. Południowokoreański producent większość oferowanych samochodów obejmuje 5-letnią gwarancją, niezależnie od ilości przejechanych kilometrów. Pomimo (zdaniem niektórych) przeciętnego, nieporywającego wyglądu, to przede wszystkim atrakcyjna cena i znakomite opinie o Hyundaiu i30 są dla kierowców największą motywacją do kupna od kilkunastu lat.

POPULARNE

Hyundai Getz opinie

Hyundai Getz – opinie o samochodzie

0
Niewielkie samochody miejskie to jeden z najpopularniejszych produktów eksportowych azjatyckich koncernów motoryzacyjnych. Koreańską propozycją kompaktowego i ekonomicznego pojazdu jest Hyundai Getz. Cena tego samochodu...

OSTATNIE POSTY