Strona głównaOpinieRenault opinieRenault Clio 1.5 dCi – opinie

Renault Clio 1.5 dCi – opinie

-

Francuskie Renault Clio – niezależnie od generacji – jest bardzo wdzięcznym, miejskim samochodem segmentu B. Chociaż w przeważającej części, ze względu na sposób użytkowania tych samochodów wybierane są silniki benzynowe, warto zwrócić uwagę także na Renault Clio 1.5 dCi – opinie o tym aucie, mimo upływu lat, wciąż są bardzo dobre.

Zaletą Renault Clio 1.5 dCi, wg opinii z forum, jest jego stosunkowo niewielka waga, która po części przekłada się także na nieduże spalanie. Auto, jak na swój segment, posiada przywozicie dynamiczny silnik, pozwalający na przyjemne pokonywanie nawet długich tras. Co w takim razie wiemy dzięki opiniom o Renault Clio 1.5 dCi 90 KM?

Renault Clio 1.5 dCi – dane techniczne

Obok wersji o mocy 75 KM, Renault Clio DCI 1.5 może mieć też  moc 90 KM, i we wszelkich spotykanych na forach opiniach to właśnie ta wersja silnikowa jest polecana do zakupu. Również dobre miało opinie Renault Clio 2 1.5  z silnikami o mocy 65 KM oraz 80 KM. Oferowane od III generacji auta lepiej wpasowały się w oczekiwania klientów, i to przy nich pozostano. Pojemność skokowa silnika w Renault Clio 1.5 dCi, wg opinii ekspertów i opisów ze strony producenta, wynosi 1461 centymetrów sześciennych. Z pojemności tej auto uzyskuje moc 90 KM, czyli 66 KW przy 4 000 obrotach na minutę. Z danych technicznych Renault Clio 1.5 dCi wynika, że maksymalny moment obrotowy wynosi 220 Nm przy 1750 obrotach na minutę. Silnik jest turbodoładowany za pomocą jednej turbiny. Czterocylindrowy, ośmiozaworowy silnik ma klasyczny układ rzędowy. Wtrysk paliwa jest bezpośredni – Common Rail.

Ile pali Renault Clio 1.5 dCi?

Przeciętnych użytkowników dane techniczne zwykle interesują mniej niż kwestia, ile pali Renault Clio 1.5 dCi. Od niewielkiego, miejskiego samochodu z dość przyzwoitym silnikiem oczekuje się ekonomicznej jazdy i niewielkiego spalania. I faktycznie tak jest, ponieważ średnie spalanie Renault Clio 1.5 dCi w cyklu mieszanym wynosi jedynie 3,3 litra / 100 kilometrów. Na trasie Renault Clio 1.5 dCi spalanie ma jeszcze mniejsze, utrzymuje się bowiem na poziomie 3,1 litra / 100 kilometrów.

W przypadku samochodów z silnikami Diesla zaleca się ograniczanie jazdy typowo po mieście ze względu na zapychanie się filtra cząstek stałych. Jednak nawet w tak trudnych warunkach, przy ciągłym ruszaniu i hamowaniu oraz rozwijaniu niewielkich prędkości spalanie nawet bardzo oszczędnych silników gwałtownie wzrasta. W takim razie ile pali Renault Clio 1.5 dCi w cyklu miejskim? W mieście spalanie samochodu wzrasta do… 3,5 litra / 100 kilometrów. To sprawia, że auto jest faktycznie godnym polecenia modelem choćby ze względu na ekonomię jazdy. W Renault Clio III pojemność baku ma aż 55 litrów, co automatycznie przekłada się na naprawdę duży zasięg.

Renault Clio 1.5 dCi – opinie o eksploatacji samochodu

Aby móc jednoznacznie stwierdzić, że dany model samochodu jest ekonomiczny i wart zakupu, konieczna jest wiedza o kosztach eksploatacji i wymianie podstawowych części. Jeśli chodzi o Renault Clio 1.5 dCi, opinie użytkowników mówią o „przeciętnych” czy „znośnych” kosztach eksploatacji samochodu. Aby samochód pracował przez długi czas bez zarzutu, konieczna jest regularna wymiana oleju silnikowego. Zalecany olej do Renault Clio 1.5 dCi to olej silnikowy Elf 10W40. W sklepach znajdziemy go za około 150 złotych brutto za bańkę o pojemności 5 litrów. Zalecany olej do Renault Clio 1.5 dCi powinien być wymieniany, zgodnie z harmonogramem przeglądów i wymian co 30 000 kilometrów.

W przypadku nowych samochodów z salonu, zaleca się pierwszą wymianę oleju silnikowego po zrobieniu 10 000 kilometrów. Pozostaje jeszcze kwestia akumulatora do Renault Clio 1.5 dCi. W modelach III generacji z silnikiem Diesla powinien znaleźć się akumulator o pojemności min. 66 Ah o wymiarach 176 lub 1768 × 175 x 175 mm. Wśród wymienianych kosztów eksploatacji nie można zapomnieć o kosztach wymiany rozrządu Renault Clio 1.5 dCi – cena części będzie się wahać w granicach od 390 do 430 złotych brutto, a koszt z wymianą wyniesie – w zależności od wersji silnikowej – od 900 złotych do 950 złotych w dobrych warsztatach samochodowych. Cena wymiany rozrządu w Renault Clio 1.5 dCi może się różnić w zależności od miasta.

POPULARNE

OSTATNIE POSTY