Strona głównaInnePozycjonowanie stron internetowych – co trzeba o nim wiedzieć?

Pozycjonowanie stron internetowych – co trzeba o nim wiedzieć?

-

Jeśli jesteś właścicielem firmy lub planujesz rozpoczęcie działalności w internecie, pewnie prędzej czy później spotkasz się z takim terminem jak pozycjonowanie. To proces, dzięki któremu będziesz skuteczniej docierać do użytkowników wyszukiwarek internetowych ze swoimi produktami, usługami lub dowolnymi informacjami. Dlaczego pozycjonowanie stron jest tak ważne? Jakie korzyści gwarantuje? Co obejmuje? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z SEO.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych (często określane także skrótem SEO) to proces poprawy jakości i ilości ruchu na stronie internetowej, pochodzącego z wyszukiwarek takich jak Google. Zestaw działań, prowadzonych w ramach SEO, koncentruje się na ruchu organicznym, czyli takim, który nie wynika z płatnych kampanii reklamowych. Zwiększa się go poprzez umieszczanie strony internetowej na jak najwyższych pozycjach w Google na określone zapytania, wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkowników. Co istotne – pozycjonowanie nie ma gromadzić w witrynie dowolnych osób, ale konsumentów, którzy prawdopodobnie będą korzystać z Twoich produktów lub usług.

Jak działa pozycjonowanie?

W dzisiejszych czasach ludzie używają wyszukiwarek w celu znalezienia odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. Wystarczy wpisać dowolne hasło w Google, aby otrzymać setki stron z mniej lub bardziej użytecznymi informacjami. Wyszukiwarka wykorzystuje proces zwany indeksowaniem oraz szereg algorytmów, dzięki którym wyświetla swoim użytkownikom jak najtrafniejsze wyniki.

Poprzez pozycjonowanie można wpływać na czynniki rankingowe, które decydują m.in. o tym, jak szybko Google zaindeksuje daną stronę, jak dobrze algorytmy odczytają jej zawartość i na którym miejscu wyświetlą ją w wynikach wyszukiwania. Czynniki rankingowe i tym samym działania związane z pozycjonowaniem strony, możemy podzielić na dwie grupy:

– Off-site – koncentrują się na tym, co można zmienić poza witryną. To przede wszystkim budowanie bazy wartościowych linków zewnętrznych, które kierują do Twojej strony internetowej np. z artykułów opublikowanych na innych portalach, blogach itp. W działaniach off-site znaczenie ma również m.in. wiek domeny i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma.

– On-site – czynniki rankingowe w tym przypadku dotyczą przede wszystkim technicznej optymalizacji strony internetowej, ale także tworzenia treści, które zawierają konkretne słowa kluczowe czy budowania struktury linków wewnętrznych. W ramach działań on-site pracuje się nad np.: nagłówkami, czasem ładowania witryny, opisami meta, tagami, adresami URL oraz sposobem wyświetlania strony na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie stron?

Jedną z najważniejszych zalet pozycjonowania jest zwiększenie widoczności i ekspozycji Twojej działalności w internecie. Ułatwiając potencjalnym klientom znalezienie swojej firmy w sieci, zwiększasz szanse na zdecydowanie lepsze zyski – SEO koncentruje się przecież na wyświetlaniu Twojej witryny osobom zainteresowanym ściśle określoną tematyką. Dzięki pozycjonowaniu strona zaczyna gromadzić wysokiej jakości ruch, który łatwiej konwertować na sprzedaż.

Nie bez znaczenia jest również budowanie wiarygodnego wizerunku i zdobywanie przewagi nad konkurencją. Użytkownicy wyszukiwarek zdecydowanie częściej ufają firmowym witrynom czy sklepom, które mają wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Zajmowanie pierwszego miejsca w Google na określoną frazę sygnalizuje potencjalnym klientom, że Twoja strona dostarcza wysokiej jakości treści i odpowiada na konkretne potrzeby. Ponadto – dzięki technikom optymalizacyjnym witryna szybko się ładuje oraz ma bardzo czytelną strukturę, co wpływa na pozytywne doświadczenia użytkowników.

Jak realizować pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli dopiero zaczynasz interesować się pozycjonowaniem, pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia wdrożenie skutecznej strategii SEO może być trudnym zadaniem. Dlatego wiele osób zleca działania optymalizacyjne wyspecjalizowanym agencjom, takim jak Artefakt. Profesjonalna firma, zajmująca się pozycjonowaniem, posiada niezbędną wiedzę, zasoby i narzędzia, dzięki którym może sprawić, by Twoja witryna znalazła się na jak najwyższym miejscu w Google. Zlecając SEO na zewnątrz, oszczędzasz mnóstwo czasu, osiągasz lepsze wyniki i zyskujesz dostęp do wiedzy specjalistów, która może być nieoceniona w wielu aspektach prowadzenia biznesu w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

transport

Cyfrowy tachograf. Czym jest i komu może się przydać?

0
Cyfrowy tachograf to urządzenie kontrolne, które trzeba (zgodnie z obowiązującym prawem) zamontować w wielu rodzajach pojazdów użytkowych. W naszym artykule odpowiemy na pytania: kto...
Wybór odpowiednich opon

Jakie opony do samochodu?

OSTATNIE POSTY