Strona głównaNaprawaPłukanki silnika Engine Flush TEC 2000 – skuteczna walka z zanieczyszczeniami silnika

Płukanki silnika Engine Flush TEC 2000 – skuteczna walka z zanieczyszczeniami silnika

-

W wyniku eksploatacji pojazdu w jednostce napędowej z czasem zbierają się różne zanieczyszczenia, co wynika m.in. z odwlekania wymiany oleju silnikowego. Gromadzące się zabrudzenia mogą prowadzić do poważnych i kosztownych awarii, których jednak można uniknąć, stosując specjalne preparaty pielęgnacyjne do płukania silnika. Dowiedz się, czym są tzw. płukanki i poznaj innowacyjny środek, czyli Engine Flush TEC 2000, z którego korzystają kierowcy na całym świecie.

Płukanie silnika – czym jest?

Pojęcie „płukanie silnika” jest znane w żargonie motoryzacyjnym, choć są kierowcy, dla których termin ten wciąż stanowi zagadkę. W rzeczywistości jest to zabieg pielęgnacyjny jednostki napędowej, który polega na pozbyciu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z silnika i jego poszczególnych podzespołów. Czy warto decydować się na płukanie układu napędowego? 

Tak – warto mieć świadomość, że zbyt duża ilość zabrudzeń może źle wpłynąć na przepustowość kanalików olejowych. Konsekwencją tego jest zbyt mała ilość przepływającego oleju, co z kolei z czasem prowadzi do uszkodzenia nie tylko silnika, ale również turbosprężarki. A to mówi samo za siebie – unieruchomienie samochodu i konieczność wymiany części na nowe – koszty wcale nie są małe.

Płukanki silnika – do czego służą?

Do przeprowadzenia płukania silnika niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznych preparatów. Są to tzw. płukanki, czyli środki, które bazują na specjalnych detergentach w skoncentrowanej formie. Mają one właściwości rozpuszczające i usuwające osadzające się w jednostce napędowej zanieczyszczenia, do których zaliczyć możemy nagar, osad czy sadzę. Płukanki dolewane są bezpośrednio do starego oleju silnikowego, a następnie spuszczane razem z nim po upływie ok. 30 minut pracy na włączonym silniku. Najprościej rzecz ujmując, płukanki do silnika służą do wyczyszczenia jednostki napędowej, nie powodując tym samym zagrożenia dla podzespołów silnikowych.

Płukanka silnika Engine Flush TEC 2000 – rewolucja na rynku motoryzacyjnym

Chcąc zadbać o doskonały stan techniczny jednostki napędowej w swoim pojeździe, nie warto stawiać na półśrodki. Z takiego założenia wyszła firma TEC 2000, co pozwoliło wypuścić na rynek innowacyjną płukankę do silnika Engine Flush.

Jest to specjalistyczny preparat o bardzo silnym działaniu. TEC 2000 Engine Flush płukanka do silnika powstała po to, aby płukanie silnika było przede wszystkim efektywne. Substancja cechuje się wysoką skutecznością działania, dokładnie rozprowadzając się w miejscach, w których zbiera się najwięcej zanieczyszczeń – mowa tutaj o rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału czy popychaczach zawodowych. Preparat skutecznie odciąga nagar, sadze, osad, a także zużyty olej, co pozwala zachować silnik w doskonałym stanie technicznym na długie lata.

Płukanka do silnika Engine Flush TEC 2000 – wyjątkowy skład

Co sprawia, że płukanka do silnika TEC 2000 Engine Flush jest tak skuteczna w walce z zanieczyszczeniami? Przede wszystkim wyjątkowy skład – wolny od szkodliwych substancji, a zarazem bogaty w kompozycję silnych mieszanin. Preparat bazuje na:

  • dwóch rodzajach rozpuszczalników, 
  • dwóch środkach smarnych, 
  • a także niechlorowanej bazie węglowodorowej, dzięki której w czasie pracy nie wydzielają się szkodliwe opary, co jest rozwiązaniem przyjaznym dla zdrowia oraz środowiska.

Co ważne – Engine Flush nie posiada w składzie oleju oraz nafty, która jeszcze kilkanaście lat temu była chętnie wykorzystywana do płukania silnika – nie przynosiła ona jednak wymiernych efektów.

Engine Flush – płukanka do silnika o wielu zaletach

Płukanka od TEC 2000 jest wielofunkcyjnym preparatem, który kompleksowo konserwuje jednostkę napędową. Dlaczego warto korzystać z Engine Flush? Do powodów zaliczyć można m.in. to, że płukanka:

  • dokładnie pozbywa się nagaru, osadu i sadzy z wewnętrznych powierzchni silnika,
  • przeczyszcza i wycisza popychacze zaworów,
  • uwalnia zapieczone pierścienie tłoka, co pozytywnie wpływa na moc pojazdu,
  • neutralizuje szkodliwe kwasy, które znajdują się w oleju,
  • zwiększa kompresję w cylindrach,
  • redukuje emisje szkodliwych spalin.

Płukanka Engine Flush TEC 2000 – produkt, któremu zaufali nie tylko kierowcy

Według subiektywnych opinii płukanka do silnika TEC 2000 Engine Flush jest jednym z najbardziej skutecznych preparatów do płukania układu napędowego. Potwierdzają to liczne testy w niezależnych warsztatach mechanicznych, a także głosy kierowców z całego świata. Engine Flush obecna jest na światowym rynku od ponad 20 lat i w tym czasie została dopracowana w takim stopniu, aby spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

0
Podczas kursów nauki jazdy zwraca się nam uwagę na prawidłową pozycję za kierownicą. Instruktorzy nie robią tego, aby przynudzać tylko doskonale zdają sobie sprawę...
Mandat za brud w aucie

Mandat za brud w aucie

wymiana kół w samochodzie

Zmiana rozmiaru opon

OSTATNIE POSTY