Strona głównaPoradyLeczenie na odległość - czy jest możliwe?

Leczenie na odległość – czy jest możliwe?

-

Gdy zostaje u nas stwierdzona jakaś choroba przewlekła to niestety wiemy już, że będzie ona nam towarzyszyła do końca życia – możemy tylko na bieżąco walczyć z jej objawami i tym samym poprawiać jakość swojego funkcjonowania. Nie da się jednak ukryć, że musimy tutaj przygotować się na komplikacje – nie zawsze będziemy o wszystkim pamiętać i zdarzają się przecież różne sytuacje. Czasami wybieramy się na wakacje i zapominamy na przykład o zabraniu ze sobą leków lub nagle okazuje się, że potrzebna jest nam jednak większa dawka.

W przeszłości musieliśmy w takich sytuacjach szybko wracać do domu, aby udać się na wizytę do swojego lekarza i otrzymać papierową receptę do zrealizowania w aptece. Dzisiaj jednak nie jest to konieczne i możemy to wszystko załatwić zdecydowanie szybciej. Na pewno warto mieć przy sobie – także na wyjeździe – dokumentacje potwierdzającą naszą chorobę. W takiej sytuacji możemy umówić się na teleporadę – zarówno w naszej przychodni, jak i u innego lekarza, który oferuje swoje usługi na odległość. 

O czym trzeba pamiętać?

Na pewno łatwiej będzie nam uzyskać pomoc od specjalisty, którzy zna już naszą historię i ma w swoim systemie badania potwierdzające diagnozę. Jeśli jednak będziemy mieć ich wyniki także ze sobą to wystarczy tylko uzupełnić odpowiedni formularz medyczny i nieznany nam lekarz także na tej podstawie wystawi nam receptę online. Recepta online to spore ułatwienie w obecnych czasach.

Tak samo sprawdzi się to w przypadku nowych problemów zdrowotnych – przeziębienia, alergii. Nigdy nie wiemy, kiedy coś takiego nam się przydarzy – a teleporada umożliwia nam uzyskanie pomocy nawet na drugim końcu kraju. Nie musimy też wcale wychodzić z domu w momencie, gdy czujemy się źle lub nie znamy danego miasta – przez telefon lub za pomocą Internetu możemy uzyskać pomoc w krótkim czasie.

E-recepta

Po odbyciu teleporady zwykle wystawiana jest e-recepta – może ona umożliwić nam zakup stosowanych już wcześniej leków lub czegoś zupełnie nowego. Taka e-recepta zostaje wysłana do nas poprzez SMS-a i znajdziemy tam kod, z którym możemy następnie udać się do apteki. Nie musimy też koniecznie realizować jej samodzielnie – wystarczy, że podamy wybranej osobie nasz numer PESEL i wspomniany kod, a będzie ona w stanie również wykupić nasze lekarstwa. 

Większość takich recept możemy zrealizować przez 30 dni – wyjątkiem są tutaj tylko antybiotyki, które należy wykupić w przeciągu 7 dni. Jeśli nie będziemy mieć dostępu do naszego telefonu to kod do e-recepty jest dostępny także na Internetowym Koncie Pacjenta. Sprawdź serwis Receptomat.pl gdzie możesz otrzymać e-receptę. 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

wyposażenie warsztatu

Stoły do warsztatu samochodowego

0
Każdy mechanik samochodowy decydując się na zakup mebli warsztatowych przeznaczonych do swojego warsztatu stoi przed podjęciem nader ważnej decyzji, którą można sprowadzić do podstawowego...
radio 6000cd

Kod do radia Ford 6000cd

Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

Okulary do samochodu

eco driving

Jak jeździć ekonomicznie ?

OSTATNIE POSTY