Strona głównaPoradyLeczenie na odległość - czy jest możliwe?

Leczenie na odległość – czy jest możliwe?

-

Gdy zostaje u nas stwierdzona jakaś choroba przewlekła to niestety wiemy już, że będzie ona nam towarzyszyła do końca życia – możemy tylko na bieżąco walczyć z jej objawami i tym samym poprawiać jakość swojego funkcjonowania. Nie da się jednak ukryć, że musimy tutaj przygotować się na komplikacje – nie zawsze będziemy o wszystkim pamiętać i zdarzają się przecież różne sytuacje. Czasami wybieramy się na wakacje i zapominamy na przykład o zabraniu ze sobą leków lub nagle okazuje się, że potrzebna jest nam jednak większa dawka.

W przeszłości musieliśmy w takich sytuacjach szybko wracać do domu, aby udać się na wizytę do swojego lekarza i otrzymać papierową receptę do zrealizowania w aptece. Dzisiaj jednak nie jest to konieczne i możemy to wszystko załatwić zdecydowanie szybciej. Na pewno warto mieć przy sobie – także na wyjeździe – dokumentacje potwierdzającą naszą chorobę. W takiej sytuacji możemy umówić się na teleporadę – zarówno w naszej przychodni, jak i u innego lekarza, który oferuje swoje usługi na odległość. 

O czym trzeba pamiętać?

Na pewno łatwiej będzie nam uzyskać pomoc od specjalisty, którzy zna już naszą historię i ma w swoim systemie badania potwierdzające diagnozę. Jeśli jednak będziemy mieć ich wyniki także ze sobą to wystarczy tylko uzupełnić odpowiedni formularz medyczny i nieznany nam lekarz także na tej podstawie wystawi nam receptę online. Recepta online to spore ułatwienie w obecnych czasach.

Tak samo sprawdzi się to w przypadku nowych problemów zdrowotnych – przeziębienia, alergii. Nigdy nie wiemy, kiedy coś takiego nam się przydarzy – a teleporada umożliwia nam uzyskanie pomocy nawet na drugim końcu kraju. Nie musimy też wcale wychodzić z domu w momencie, gdy czujemy się źle lub nie znamy danego miasta – przez telefon lub za pomocą Internetu możemy uzyskać pomoc w krótkim czasie.

E-recepta

Po odbyciu teleporady zwykle wystawiana jest e-recepta – może ona umożliwić nam zakup stosowanych już wcześniej leków lub czegoś zupełnie nowego. Taka e-recepta zostaje wysłana do nas poprzez SMS-a i znajdziemy tam kod, z którym możemy następnie udać się do apteki. Nie musimy też koniecznie realizować jej samodzielnie – wystarczy, że podamy wybranej osobie nasz numer PESEL i wspomniany kod, a będzie ona w stanie również wykupić nasze lekarstwa. 

Większość takich recept możemy zrealizować przez 30 dni – wyjątkiem są tutaj tylko antybiotyki, które należy wykupić w przeciągu 7 dni. Jeśli nie będziemy mieć dostępu do naszego telefonu to kod do e-recepty jest dostępny także na Internetowym Koncie Pacjenta. Sprawdź serwis Receptomat.pl gdzie możesz otrzymać e-receptę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

JC Premium: co to za firma

JC Premium: co to za firma?

0
JC Premium - co to za firma? Należy ona do bardzo znanego w Polsce dystrybutora części samochodowych Inter Cars. W ramach marki JC Premium...

OSTATNIE POSTY