Strona głównaNaprawaJaki wybrać katalizator uniwersalny do Diesla z oferty RM MOTORS?

Jaki wybrać katalizator uniwersalny do Diesla z oferty RM MOTORS?

-

Wielu fachowców uważa, że katalizator uniwersalny do Diesla będzie działał na dokładnie tych samych zasadach, co oryginał. Jest jednak jedna, podstawowa różnica między oryginalną częścią a zamiennikiem – to oczywiście cena. Jeśli Twój budżet na eksploatację samochodu jest ograniczony, warto zastanowić się nad wybraniem właśnie takiego rozwiązania.

Aby prawidłowo wybrać katalizator uniwersalny do Diesla, trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Trzeba również wiedzieć, w jaki sposób dobrać część do konkretnego modelu samochodu. Pozostaje więc jedno pytanie: czy i w jaki sposób zrobić to samodzielnie?

Dlaczego trzeba wymieniać katalizator w samochodzie?

W układzie wydechowym pojazdu katalizator – nie tylko w Dieslu – odpowiada za oczyszczenie spalin, zanim te zostaną wyrzucone na zewnątrz samochodu. To dzięki niemu to, czego nie spali lub co powstanie ze spalenia mieszanki paliwowej jest mniej toksyczne dla człowieka i środowiska. Jednak szczególnie w trybie miejskiej jazdy pojawiają się problemy, zwykle zwiastujące dość kosztowną naprawę, lub wymianę katalizatora na nowy. Najczęstszym powodem awarii podczas poruszania się po mieście jest nieodpowiednia temperatura dla katalizatora. Jeśli silnik pracuje jedynie na niskich obrotach, powodując jedynie przesuwanie się samochodu w korku, katalizator nie jest w stanie osiągnąć temperatury optymalnej dla swojej pracy. Ta bowiem wynosi między 500 a 600 stopni Celsjusza. To najprostszy sposób na zapchanie katalizatora i najszybsza droga do jego uszkodzenia. Katalizatory można regenerować, wymieniając w nich wkład ceramiczny, jednak czasem lepiej pomyśleć nad wymianą go na katalizator uniwersalny do Diesla.

Budżetowe, uniwersalne katalizatory do Diesla – czy warto w nie zainwestować?

Każdy katalizator będzie spełniał te same funkcje – również katalizator uniwersalny do Diesla będzie neutralizował toksyczność związków zawartych w spalinach. Wygląd czy sposób działania również nie różnią się w przypadku oryginału i tańszego zamiennika. Różnicę można znaleźć w jednym miejscu: jeśli cena katalizatora uniwersalnego do Diesla jest niższa od oryginału, oznacza to zwykle wykorzystanie do produkcji tańszych materiałów. W modelach uniwersalnych zastosowane jest mniejsze wysycenie szlachetnymi metalami. Ponadto może zdarzyć się niewielki kłopot z dopasowaniem części do konkretnego modelu – w przypadku dobrze wyposażonych sklepów z katalizatorami uniwersalnymi do Diesla, jak internetowy sklep RM MOTORS, do zaspokojenia potrzeb najpopularniejszych modeli samochodów wystarczy zaledwie kilkanaście produktów. Warto skorzystać z tak przedstawionej oferty oraz z profesjonalnego doradztwa, jakie oferuje firma. Dzięki temu problem ewentualnego niedopasowania części jest minimalizowane.

Dobór uniwersalnych katalizatorów do Diesla – jak zrobić to dobrze?

Aby samodzielnie prawidłowo dopasować rodzaj zamiennego, uniwersalnego katalizatora do swojego samochodu, trzeba zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Po pierwsze, ważna będzie średnica zastosowanych w układzie rurek. Co ważne, nie będzie ona uzależniona jedynie od modelu samochodu czy pojemności silnika. Zwykle uniwersalne katalizatory do Diesla mają przekroje o średnicy 2,5 cala, 3 cale oraz 3,5 cala. Po drugie, niezbędne są wyliczenia dotyczące przepustowości katalizatora. Tutaj w grę wchodzi już pojemność silnika oraz zakres obrotów. Zamienniki oryginałów najczęściej stopniowane są co 200 lub 300 centymetrów sześciennych. Po trzecie, trzeba wiedzieć, czy oryginał posiada wkład ceramiczny, czy metaliczny.

W razie pytań warto skontaktować się z firmą RM MOTORS, która posiada wykwalifikowany zespół technologów, którzy pomogą w doborze najlepszej opcji. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

wymiana progów

Wymiana progów cena w 2021/2022

0
Wiele osób posiadających starsze modele aut bardzo interesuje naprawa progów cena. Prostowanie progów można wykonać samodzielnie w domu, jednak niektóre modele aut wymagają sprawdzenia...

Jak pozbyć się rdzy?

Co to jest ASO?

OSTATNIE POSTY