Strona głównaPoradyJak szybko wykupić ubezpieczenie samochodu online?

Jak szybko wykupić ubezpieczenie samochodu online?

-

W ostatnich latach obserwowaliśmy, jak dynamicznie zwiększa się zainteresowanie Polaków kupowaniem online. Według danych Gemius, w 2020 roku ponad 70 proc. internautów w naszym kraju zamówiło jakiś produkt lub usługę przez internet. W sieci wygodnie możemy też zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Czy to się opłaca? Jak przebiega zakupu ochrony ubezpieczeniowej online?

Polisa OC bez wizyty w oddziale towarzystwa

Polacy coraz bardziej przyzwyczajają się do wygody, która towarzyszy kupowaniu przez internet. W sieci łatwo możemy znaleźć korzystną ofertę, nie musimy wychodzić z domu, a tym bardziej dostosowywać się do godzin otwarcia stacjonarnych oddziałów poszczególnych firm. Zainteresowanie zakupami online szczególnie nasiliło się w pandemii, kiedy przez długi czas pozostawaliśmy w domach, a w wielu przypadkach zamówienie produktów przez internet było jedynym sposobem na zaopatrzenie się w potrzebne rzeczy.

Jak to wyglądało w zakresie ubezpieczeń OC? W Polsce obowiązek zawarcia takiej polisy jest kontrolowany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który w 2020 roku wysłał blisko 200 tys. wezwań do zapłaty kary ze względu na przerwę w ochronie. Duża część posiadaczy pojazdów usprawiedliwiała brak OC pandemią, która spowodowała, że nie mieli oni dostępu do oddziałów ubezpieczycieli, agentów ani placówek pocztowych. Rzeczywiście niektórzy mogli mieć taki problem, ale zdecydowana większość właścicieli aut miała możliwość ubezpieczyć je wygodnie online, bez konieczności opuszczania domu.

Co więcej, dopełnienie tej powinności w sieci wiąże się z oszczędnościami – w UNIQA tym klientom, którzy zawrą polisę przez internet, naliczamy 15 proc. rabatu. Ponadto, kupując ubezpieczenie w sieci, możemy to zrobić w dowolnym czasie – nie jesteśmy ograniczeni do godzin otwarcia stacjonarnego oddziału.

Pamiętajmy również o tym, że w Polsce nie musimy już wozić ze sobą dokumentu potwierdzającego posiadanie umowy OC. Jego brak nie będzie się wiązać z nałożeniem mandatu – funkcjonariusze dokonujący kontroli nie potrzebują polisy, aby się dowiedzieć, czy dany pojazd jest ubezpieczony.

Jak szybko wykupić ubezpieczenie samochodu online?

W sieci możemy dosyć łatwo wyliczyć składkę na OC, a następnie zawrzeć umowę. Najpierw powinniśmy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń. Przed tym, jak przystąpimy do wypełniania pól formularza na uniqa.pl, warto przygotować dowód rejestracyjny pojazdu i dowód osobisty. Zanim kupimy ubezpieczenie samochodu online, potrzebujemy kilku minut na wprowadzenie niezbędnych danych. Przykładowe informacje, które należy podać to:

  • właściciel pojazdu – osoba fizyczna, spółka cywilna, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, jednostka organizacyjna lub osoba prawna,
  • rodzaj pojazdu, jego model, marka i rok produkcji,
  • data pierwszej rejestracji pojazdu,
  • aktualny i zakładany przebieg,
  • sposób użytkowania samochodu – prywatny czy np. do prowadzenia działalności gospodarczej lub jako taxi,
  • miejsce parkowania auta – np. parking strzeżony, garaż wspólny, garaż indywidualny,
  • liczba właścicieli – auto stanowi własność jednej czy wielu osób?

Wszystkie te informacje mają wpływ na wysokość składki na OC. Dzięki nim możemy wyliczyć, ile będzie kosztować ochrona w danym przypadku. Następnie, posiadacz pojazdu może się zdecydować również na polisy dobrowolne, takie jak autocasco, NNW czy assistance.

W UNIQA wszystkim klientom, którzy zdecydują się na ubezpieczenie OC, w cenie ochrony zapewniamy assistance MIDI, dzięki któremu ubezpieczony może skorzystać z pomocy w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu przez 24 h na dobę. Np. na koszt ubezpieczyciela może być zlecone holowanie auta do warsztatu, transport osób czy pojazd zastępczy.

Zatem reasumując, warto zawrzeć umowę ubezpieczenia OC online. Wiąże się to nie tylko z wygodą, brakiem ograniczeń godzinowych, ale także ze zniżkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

skup opon

Skup opon używanych – gdzie sprzedać, jaka cena za tonę?

0
Posiadanie pojazdu mechanicznego – jakiegokolwiek, nie musi być to jedynie popularna osobówka, ale również skuter, motocykl czy ciężarówka – wymaga odpowiedzialnego podejścia do kwestii...
Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc na drodze

OSTATNIE POSTY