Strona głównaInneJak kurs funta wpływa na cenę samochodu w UK?

Jak kurs funta wpływa na cenę samochodu w UK?

-

Zakup samochodu używanego w dobrym stanie jest często dużym wyzwaniem. Dlatego coraz popularniejszy staje się zakup samochodów w Wielkiej Brytanii. Zmiana kierownicy na lewą stronę jest możliwa, ale niestety jest to bardzo kosztowne. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na jazdę „anglikiem” po Polskich drogach. Samochody z Anglii mają niski przebieg i są w dobrym stanie. Czy zakup takiego auta jest opłacalny? Jak kurs funta wpływa na jego cenę?

Kurs funta, a zakup samochodu w wielkiej Brytanii

Zakup samochodu w Wielkiej Brytanii jest świetnym pomysłem. Samochody na wyspach często są w dużo lepszym stanie niż te sprzedawane w Polsce. Przed dokonaniem transakcji, warto sprawdzić aktualny kurs funta, np. https://internetowykantor.pl/kurs-funta/. Jeśli od dawna planujesz zakup samochodu z UK, to warto wymienić pln na gbp, gdy kurs będzie niski. Gdy masz już określony budżet, to można rozpocząć poszukiwania wymarzonego samochodu. Wiele osób szukając wymarzonego samochodu, kieruje się tylko jego ceną. Warto wiedzieć, że im niższa cena w gbp, tym najczęściej auto ma jakąś „ukrytą wadę”, np. jest to samochód powypadkowy lub jest zastawem bankowym.

Gdzie szukać wymarzonego samochodu?

Szukając wymarzonego samochodu w Wielkiej Brytanii, warto skorzystać ze starych sprawdzonych metod, czyli:

  • rekomendacji znajomych,
  • poszukać ogłoszeń na stronach internetowych,
  • skorzystać z oferty komisów samochodowych.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania, to warto wcześniej wymienić pln na funty. Dzięki temu możesz zakupić od razu wymarzony samochód, gdy trafisz na super okazję. Angielscy sprzedawcy zawsze podają w ogłoszeniu nr rejestracyjny pojazdu, dzięki temu możesz sprawdzić historię pojazdu.

Jak sprawdzić samochód w Anglii? Ile funtów to kosztuje?

Zanim pojedziesz oglądać wymarzony samochód, warto sprawdzić jego stan prawny. Koszt to około kilku funtów, a można sprawdzić wiele ważnych informacji dotyczących pojazdu:

  • MOT – przegląd techniczny,
  • Road Tax – podatek drogowy,
  • informacja o zastawie bankowy (jeśli jest),
  • czy nie ma kategorii powypadkowej.

Kupując samochód w Anglii, trzeba pamiętać o opłacie podatku drogowego, który w zależności od pojemności silnika wynosi 155 lub 255 funtów. Można go opłacić online lub w urzędzie pocztowym.

Dlaczego warto zakupić samochód w Anglii? Ile funtów to kosztuje?

Anglicy znani są ze swojej dbałości o samochody. Dzięki temu można zakupić auto w dobrym stanie za rozsądną cenę. Warto wiedzieć, że w Polsce dopuszczone są do ruchu samochody z kierownicą po prawej stronie. Jeśli szukasz mało popularnego modelu auta, to możesz go zakupić go w Anglii już za kilka tysięcy funtów. Jednak wcześniej warto rozważyć wszystkie za i przeciw jazdy autem z kierownicą po prawej stronie.

Poprzedni artykułAirpress – opinie
Następny artykułAlkar – opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

gdzie obejrzeć f1

Gdzie oglądać F1?

0
Powrót Roberta Kubicy do formuły F1 dużo namieszał w motosporcie. Polacy znów chcą oglądać zmagania polaka w F1. Gdzie oglądać F1 w telewizji oraz...
aplikacje dla kierowców

Aplikacje dla kierowców

OSTATNIE POSTY