Strona głównaInneCzym jest doubezpieczenie w AC i czy trzeba to robić po każdej...

Czym jest doubezpieczenie w AC i czy trzeba to robić po każdej szkodzie?

-

W przypadku ubezpieczenia Autocasco wyznaczana jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota, jaką można uzyskać w ramach odszkodowania. Podczas zgłaszania kolejnych szkód z tego tytułu suma ubezpieczenia na polisie ulega pomniejszeniu. Pomocne może okazać się doubezpieczenie pojazdu. Czym ono jest oraz kiedy dokładnie jego zakup będzie korzystny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest doubezpieczenie?

Najprościej mówiąc, jest to powiększenie kwoty sumy ubezpieczenia, która ulega pomniejszeniu w wyniku wypłacania odszkodowania z tytułu AC. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy dane zdarzenie drogowe z naszym udziałem będzie ostatnim w czasie trwania danej umowy ubezpieczeniowej.

Może się bowiem zdarzyć, że w krótkim odstępie czasowym będziemy uczestnikami innej kolizji lub wypadku drogowego. Podczas każdorazowego zgłaszania szkody u swojego ubezpieczyciela maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać w ramach odszkodowania, zostaje pomniejszona o wypłaconą rekompensatę.

Może to doprowadzić do powstania sytuacji, w której wartość wypłaconego odszkodowania będzie niższa niż kwota potrzebna do naprawy powstałych uszkodzeń. Wówczas ich koszt musi zostać pokryty ze środków właściciela pojazdu.

O doubezpieczeniu warto również pamiętać, jeżeli zwiększamy wartość naszego pojazdu. Możemy to zrobić przykładowo poprzez profesjonalny detailing, usunięcie zewnętrznych rys, odnowienie powłoki lakieru czy wymianę części. W takich sytuacjach należy koniecznie dostosować wysokość sumy ubezpieczenia do zwiększonej wartości naszego samochodu.

Suma ubezpieczenia i jej konsumpcja. Wyjaśnienie

Suma ubezpieczenia jest maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać w ramach odszkodowania z tytułu AC. Stanowi ona zarazem bardzo istotny element ubezpieczenia, ponieważ decyduje w głównej mierze o tym, czy będziemy zadowoleni z wysokości wypłaconego odszkodowania. Podczas wyboru oferty u ubezpieczyciela głównymi parametrami, na których się skupiamy, są zakres ochrony, wysokość stawki oraz właśnie suma ubezpieczenia.

Konsumpcją sumy ubezpieczenia określa się pomniejszenie tejże kwoty o wartość wypłaconej rekompensaty. Podczas przeprowadzonego postępowania przez firmę ubezpieczeniową zostaje podjęta decyzja o przyznaniu konkretnej sumy odszkodowania. Zostaje ona odjęta od maksymalnej kwoty, jaką kierowca może otrzymać w ramach Autocasco.

Istnieją również towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające w swojej ofercie AC z odnawialną sumą ubezpieczenia. W przypadku tego typu umów maksymalna kwota odszkodowania nie będzie pomniejszana o wartość wypłaconej rekompensaty.

Jak i kiedy doubezpieczyć samochód po szkodzie?

Aby dokonać doubezpieczenia swojego pojazdu, wystarczy zgłosić się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym zawarliśmy umowę Autocasco. Wystarczy podać powód, dla którego chcesz dokonać zwiększenia sumy ubezpieczenia. Może więc być to wcześniejsza wypłata rekompensaty z tytułu AC lub zwiększenie wartości samochodu.

Doubezpieczenia swojego pojazdu możesz dokonać w trakcie trwającej umowy Autocasco. Wymagane będzie wpłacenie składki, dzięki której suma ubezpieczenia zostanie wyrównana do wartości początkowej. Warto zdecydować się na doubezpieczenie samochodu, aby zwiększyć własne bezpieczeństwo oraz mieć pewność wypłaty należnej rekompensaty podczas powstania szkody drogowej.

Doubezpieczenie samochodu. Podsumowanie

Maksymalna kwota wysokości odszkodowania z tytułu AC może zostać pomniejszona w wyniku wypłaty rekompensaty lub obniżenia wartości pojazdu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na doubezpieczenie samochodu, które gwarantuje należną wypłatę podczas zgłaszania kolejnej szkody. Wejdź na www.link4.pl i zapoznaj się z ofertą przygotowaną przez nasze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

SAMOCHODEM DO CHORWACJI

Samochodem do Chorwacji – na co uważać?

0
Od prawie 6 lat Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, co przyczyniło się do dużego wzrostu odwiedzających ten kraj. Statystyki mówią za siebie, ponad 13...
ERGO HESTIA opinie

ERGO HESTIA – opinie

OSTATNIE POSTY